Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Litvínov – Litvínovští řidiči zažívají letos těžký rok. Po sedmiměsíční uzavírce důležité silnice v centru města je nyní čeká další problematické objíždění. Kvůli opravám kanalizace bude několik týdnů neprůjezdná rušná silnice u polikliniky, a to včetně tamního parkoviště.

U litvínovské polikliniky to bude v následujících týdnech hodně složité. Foto: Oldřich Hájek

Vlastní výkopové práce budou zahájeny v pondělí 10. listopadu. „Během realizace lze předpokládat značně komplikovanou dopravní situaci v lokalitě, protože bude nutné uzavřít příjezdovou komunikaci k poliklinice,“ uvedl Jiří Hladík, mluvčí Severočeské vodárenské společnosti, která je investorem prací.

Kde neprojedete

Podle informací litvínovské radnice je celá akce rozdělena do dvou. První etapa proběhne od 10. listopadu do 30. listopadu za úplné uzavírky západní části ul. Žižkova (od křižovatky se silnicí č. III/2564 Mezibořská k čp. 478).

Druhá etapa bude probíhat od 1. prosince do 19. prosince za úplné uzavírky ul. Žižkova (od čp. 478 k čp. 488) včetně kompletní uzavírky parkoviště u Krušnohorské polikliniky, a to na nezbytně nutnou dobu.

„Veškeré aktuální informace o uzavírkách budou včas zveřejněny na webových stránkách města Litvínova,“ upozorňuje na možné změny silničního provozu vedoucí odboru správních evidencí Městského úřadu Litvínov Eva Hojdarová.  

Více o stavbě

V Žižkově ulici je stávající betonová kanalizace v nevyhovujícím technickém stavu, jak prokázala kamerová prohlídka: došlo k silné korozi potrubí, jsou vymleté boky a místy chybí dno.. V téže ulici je veden litinový vodovodní řad z roku 1944. Kvůli vysoké poruchovosti byl již před rokem 2000 odstaven. Po rekonstrukci bude zprovozněn, aby mohl sloužit k zásobování polikliniky pitnou vodou.

Součástí stavby je přepojení stávajících domovních kanalizačních a vodovodních přípojek na trase. Stavba bude provedena v původní trase, v otevřeném paženém výkopu. Závěrem bude provedena úprava povrchu komunikace. 

Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku SVS pro okres Most, kde je pro rok 2014 naplánováno v této kategorii 20 staveb za 83,6 milionů Kč bez DPH.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací