Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Most - Policisté zadrželi s lupem po poslední krádeži 23letého Mostečana, který má podle jejich zjištění na svědomí skoro dvě desítky vykradených vozidel na mosteckých sídlištích. Stíhaný je na svobodě.

Vykradený automobil. Ilustrační foto: Oldřich Hájek

Na stopu přivedla policisty jejich pohotová dedukce. "Hlídka podezřelého muže spatřila v úterý poblíž ulice J. Kubelíka, kde bylo vykradeno několik automobilů. Muž se choval podezřele a policisté u něj nalezli různé cizí doklady, klíče od auta a nádobíčko, kterým se zřejmě do vozidel vloupával. Mužům v uniformě tvrdil, že věci našel v popelnici," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Hlídka muže zadržela.

Kriminalisté zjistili, že 23letý Mostečan má mít na svědomí vloupání do 17 vozidel různých továrních značek, které spáchal v době od 22. do 28. října. Do automobilů vnikal za použití násilí, téměř u všech rozbil okna a z interiérů bral nářadí, doklady, mobil, autorádia, dálniční známky, motoristické vybavení, tablet a další věci.

Poškozeným majitelům lapka zanechal hmotné škody ve výši 132 tisíc korun. Krást chodil převážně v nočních hodinách a úřadoval v ulicích Moskevská, J. Wolkera, Brněnská, J. Kubelíka a E. Basse až do 28. října, kdy byl zadržen. "Policisté část odcizených věcí zajistili. Vyšetřovatel Mostečana obvinil z přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Obviněný je stíhán na svobodě," dodala policistka.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací