Zprávy z Mostu

VIDEO: Motoristé pozor na zrádné ranní mlhy

Reklama

Mostecko - Ranní mlhy mohou být pro motoristy zrádné, zvláště pokud řidič používá takzvané denní svícení. Ignorování svícení v husté mlze se totiž nemusí vyplatit. Motoristé tak hazardují nejen se svými životy, ale i ostatních.

Severočeský koordinátor Besipu Jan Pechout pro zpravodajský portál e-mostecko.cz řekl, že především v ranních hodinách mohou v těchto dnech řidiče nemile překvapit husté mlhy a špatně osvětlené vozidlo tak může být snadno přehlédnutelné. 

"Nejde o to abyste dobře viděli, ale abyste byli viděni. To neplatí jen o motoristech, ale například i o cyklistech a dalších účastnících silničního provozu. Zrádné mlhy se mohou vytvářet jen v některých úsecích a při používání takzvaného denního svícení řidiči zapomínají, že koncová světla zůstávají nerozsvěcená. Tady pak nastává problém," domnívá se koordinátor Besipu Pechout.

Většina moderních aut je už totiž, na rozdíl od těch starších typů automobilů, vybavena vpředu světly pro denní svícení, jež se po nastartování vozidla zapnou automaticky. Výhodou při slunečném počasí je, že řidič nemusí myslet na rozsvícení potkávacích světel. Koncová světla však zůstávají i nadále zhasnuta.

Dalším problémem pak tvoří na silnicích chodci a cyklisté, kteří na bezpečnostní osvětlení mnohy zapomínají úplně. Přitom právě oni se tak stávají nejrizikovější skupinou v dopravě.

Podle odborníků v dopravě je velkým problémem, že mnozí motoristé při zhoršené viditelnosti, napříkald v mlze nebo v hustém dešti nepřepnou denní světla na standardní osvětlení vozidla, při němž jsou zapnuta i koncová světla. Pokud tak řidič neučiní, může tím už skutečně ohrozit ostatní účastníky provozu.

Řada řidičů si neuvědomí, že snížená viditelnost vyžaduje již použití potkávacích, případně jiných světel (mlhová a podobně) a že je jejich vozidlo v provozu méně viditelné. Za porušení povinností souvisejících se svícením, mohou policisté na místě uložit pokutu do 2000 Kč. Přestupek lze ale řešit i domluvou.

VIDEO Z MLHAVÉHO ČTVRTEČNÍHO RÁNA:

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.