Středa 18. červenec 2018
Svátek má Drahomíra

Most, Litvínov - Na základě žádosti odběratelů a po dohodě s hlavními distributory tepla zahájily v nočních hodinách společnosti United Energy a Severočeská teplárenská temperování některých domácností v Mostě a Litvínově. Do domácností v Meziboří, které jsou napojené na mezibořskou teplárnu, proudí již také teplo.

Na přání Stavebního a bytového družstva Krušnohor (SBDK) nebude v objektech, které SBDK vlastní nebo zastupuje, temperování zahájeno. Z technických důvodů nelze temperování zahájit okamžitě ani v domech, které jsou napojeny na stejné výměníkové stanice jako domy SBDK. V těchto domech bude temperování obnoveno v nejbližších dnech. Uvedla to dnes společnost Severočeská teplárenská.

Otopné období dle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná 1. září a končí 31. května. V tomto rozmezí jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.

Současné proměnlivé počasí způsobuje, že noční a ranní teploty dosahují nízkých hodnot. To způsobuje nepohodlí zejména pro rodiny s dětmi a starší spoluobčany. Proto bylo temperování prioritně zprovozněno zejména v domovech pro seniory a zdravotnických zařízení.

"Členům a klientům SBD Krušnohor doporučujeme se obrátit na vedení družstva a dohodnout se s nimi na termínu zahájení vytápění," sdělila Severočeská teplárenská.

V případě zvýšení venkovních teplot může být vytápění opět přerušeno.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací