24. února 2017 Svátek má Matěj

Most/Poláky - Vzpouru několika desítek vězňů v objektu bývalého pracovního tábora - věznice v obci Poláky poblíž Chban u Nechranické přehrady potlačily v pátek dopoledne stovky těžkooděnců.

Speciáně vycvičenému komandu Vězeňské služby a Policie ČR se podařilo uprchlé vězně, kteří se dokonce i zabarikádovali v některých místnostech tábora, zpacifikovat až po několika hodinách. Reportéři zpravodajského portálu e-mostecko.cz byli jako jediní při samotném  zákroku.

Naštěstí šlo ale pouze o součinnostní cvičení příslušníků Vězeňské služby ČR a Policie ČR. Podle zástupce vedoucího oddělení vězeňské stráže pro služební přípravu věznice Nové Sedlo na Podbořansku Luboše Kopeckého bylo námětem pátečního cvičení potlačení vzpoury vězňů a zkordinovat postupy při zásahu a zacifikování vzdorujících vězňů.

Nácviku se zúčastnili příslušníci Vězeňské služby ČR i z věznic Všehrdy, Ostrov n.Ohří, Kynšperk n.Ohří, Oráčov, Bělušice a Nové Sedlo a příslušníci Policie ČR z okresu Louny, Chomutov a Litoměřice.

"Do cvičení se zapojilo na  120 příslušníků vězeňské služby a policie. Akce byla zaměřena na útěky lidí z věznic, vzpoury a další podobné věci. Dva zásahy jsme uspořádali uvnitř objektu, kde se odsouzení figuranti dokonce i zabarikádovali a nechtěli opustit místnost a dva zásahy proběhly venku. Pořádkové jednotky policie i vězeňské stráže měly za úkol odsouzené zpacifikovat a odvést," podotkl Kopecký s tím, že cvičení proběhlo tak jak mělo a nedošlo ani k žádnému vážnému zranění. 

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁCVIKU POTLAČENÍ VZPOURY:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.