Zprávy z Mostu

VIDEO: Vzpouru vězňů potlačili těžkooděnci vězeňské stráže i policie

Reklama

Most/Poláky - Vzpouru několika desítek vězňů v objektu bývalého pracovního tábora - věznice v obci Poláky poblíž Chban u Nechranické přehrady potlačily v pátek dopoledne stovky těžkooděnců.

Speciáně vycvičenému komandu Vězeňské služby a Policie ČR se podařilo uprchlé vězně, kteří se dokonce i zabarikádovali v některých místnostech tábora, zpacifikovat až po několika hodinách. Reportéři zpravodajského portálu e-mostecko.cz byli jako jediní při samotném  zákroku.

Naštěstí šlo ale pouze o součinnostní cvičení příslušníků Vězeňské služby ČR a Policie ČR. Podle zástupce vedoucího oddělení vězeňské stráže pro služební přípravu věznice Nové Sedlo na Podbořansku Luboše Kopeckého bylo námětem pátečního cvičení potlačení vzpoury vězňů a zkordinovat postupy při zásahu a zacifikování vzdorujících vězňů.

Nácviku se zúčastnili příslušníci Vězeňské služby ČR i z věznic Všehrdy, Ostrov n.Ohří, Kynšperk n.Ohří, Oráčov, Bělušice a Nové Sedlo a příslušníci Policie ČR z okresu Louny, Chomutov a Litoměřice.

"Do cvičení se zapojilo na  120 příslušníků vězeňské služby a policie. Akce byla zaměřena na útěky lidí z věznic, vzpoury a další podobné věci. Dva zásahy jsme uspořádali uvnitř objektu, kde se odsouzení figuranti dokonce i zabarikádovali a nechtěli opustit místnost a dva zásahy proběhly venku. Pořádkové jednotky policie i vězeňské stráže měly za úkol odsouzené zpacifikovat a odvést," podotkl Kopecký s tím, že cvičení proběhlo tak jak mělo a nedošlo ani k žádnému vážnému zranění. 

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁCVIKU POTLAČENÍ VZPOURY:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.