23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Psa na hledání zbraní a střeliva nasadila v pátek večer mostecká policie do další kontrolní akce zaměřené nejen na řidiče a vozidla, ale také například na sběrače železa.

Krátce před půlnocí na dvě desítky policistů hermeticky uzavřely příjezdové cesty do Mostu poblíž kruhového objezdu u Vtelna. Právě tam ve všech směrech stály policejní hlídky a kontrolovaly projíždějící vozidla.

Po půlnoci tam tak neproklouzla ani myš. Podle velitele opatření Davida Kánského šlo o další z řady bezpečnostních zvýšených kontrol na Mostecku, do kterých nyní policisté nasadili také služebního psa. Zatímco při minulé kontrole to byl pes specializovaný na vyhledávání drog a omamných látek, nyní to byl pes, který dokáže vyhledat ve voze zbraně a střeliva.

Docházelo tak i ke kuriozním situacím, kdy jeden řidič byl během deseti minut kontrolován hned třikrát za sebou. Pokaždé to přešel mávnutím ruky a úsměvem.

Při noční akci policisté zkontrolovali celkem 62 lidí a zastavili 41 automobilů. "Za prohřešky motoristů jsme uložili 16 pokut. Ve dvou případech půjde o oznámení přestupku v dopravě a jednom oznámení přestupku za jízdu pod vlivem alkoholu. Během akce jsme zjistili také dva trestné činy. Jeden řidič je podezřelý, že jel pod vlivem návykové látky a druhý měl řídit pod vlivem alkoholu," zhodnotil noční akci David Kánský.

V rámci noční kontroly se policisté zaměřili také na příjezdové cesty k šachtám, odkud často zloději železa kradou měděné kabely a další železo z areálu dolů.

Podobné kontrolní zesílené akce budou pokrčovat i nadále.  

VIDEO Z NOČNÍ POLICEJNÍ KONTROLY:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.