Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Most - Hlavička a chapadla. Bílé, modré, červené. Veselé obličejíky. Takové jsou chobotničky, které vyrobila Miluše Hegenbartová. Ručně uháčkované postavičky vyrobila pro nedonošené děti v rámci projektu Chobotničky pro kulíšky, který zorganizovalo nedoklubko.cz.

Chobotničky pomáhají předčasně narozeným novorozencům a jejich rodičům. Nápad pochází původně z Dánska. Podle tamního výzkumu prý chapadélka chobotniček připomínají nedonošeňátkům pupeční šňůru jejich maminky. Miminka mají tendenci k úchopu a tím, že mají chapadélka při ruce, netahají si za zavedenou sondu či jiné hadičky. Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem jsou také stabilnější a lépe prospívají.

K předání ručně uháčkovaných mosteckých chobotniček došlo na služebně strážníků v Majakovského ulici v minulém měsíci.

Zaujal vás tento projekt? Myslíte, že umíte podobné chobotničky také vyrobit (návod najdete i zde)? Nevíte, jak přesně se do projektu můžete zapojit? Máme pro vás návod, jak na to.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací