Čtvrtek 19. červenec 2018
Svátek má Čeněk

Most - Na vrchu Šibeník probíhá archeologický průzkum. Souvisí s přípravou stavby vyhlídkové věže a 3D bludiště.

„Při takovýchto stavbách máme vždy ze zákona povinnost tento průzkum umožnit. Obdobný průzkum na Šibeníku probíhal nedávno i v souvislosti s výstavbou nového veřejného osvětlení. Je dobře, že archeologický průzkum probíhá už nyní, aby v příštím roce samotnou stavbu nic nezdržovalo a vše proběhlo podle plánu,“ informovala vedoucí odboru investic mosteckého magistrátu Olga Vyleťalová.

Stavba vyhlídkové věže a bludiště by měla podle předpokladů proběhnout v příštím roce. Vyhlídková věž bude kruhového půdorysu s vyhlídkou na centrum, Ressl, Širák a Hněvín ve výšce 22 metrů nad zemí. Zhruba v polovině věže bude další vyhlídkový ochoz. Takzvané 3D bludiště bude tvořeno z pochozích lávek zavěšených mezi kůly, na nichž budou přestupové domečky. Lávky budou mít podobu spletitých lanových překážek a budou umístěny ve dvou až třech patrech nad sebou.

(dun)

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací