Zprávy z Mostu

VIDEO: Na Mostecku začalo bezplatné očkování psů proti vzteklině

Reklama

Most - Na Mostecku začalo pravidelné bezplatné očkování psů proti vzteklině. První den na ochozech fotbalového stadionu v Mostě využilo možnosti několik desítek zájemců.

Bezplatné očkování, které provádí MVDr. Petr Vaculín se týká pouze těch psů, kteří jsou řádně přihlášeni v evidenci mosteckého magistrátu a jejich majitelé za ně uhradili poplatek.

Vzhledem k tomu, že vakcína má účinnost 24 měsíců, budou k očkování připuštěni pouze psi, kteří nebyli očkováni v loňském roce, s výjimkou těch, u nichž byla použita takzvaná kombinovaná vakcína. V těchto případech je totiž nutné očkování proti vzteklině opakovat každý rok.

Bezplatná vakcinace proběhne ve dnech 13. - 15. května nejen v samotném Mostě, ale i ve Vtelně, Rudolicích, Souši a Čepirozích. Každý majitel předloží očkovací průkaz svého psa, do nějž bude očkování zaznamenáno. Předvedený pes musí být opatřen vodítkem a náhubkem a nesmí jevit známky nemoci. Informují o tom Mostecké listy na své internetové stránce.

"Stát sice zrušil dotace na očkování proti vzteklině již před několika lety, avšak město Most se rozhodlo, že tuto službu bude svým občanům hradit ze svých prostředků. V loňském roce této služby využilo 571 majitelů psů, přičemž celkové náklady činily zhruba 20 000 Kč," uvedl Petr Formánek z odboru životního prostředí a mimořádných událostí mosteckého magistrátu.

Kdy a kde bude očkování na Mostecku probíhat?

13. 5. od 11.00 - 17.00 hodin Most, areál stadionu FK SIAD Most

14. 5. od 14:30 - 15.30 hodin Vtelno, před hasičskou zbrojnicí

14. 5. od 16.00 - 17.00 hodin Rudolice, před hasičskou zbrojnicí

15. 5. od 14.30 - 15.30 hodin Souš, před vinotékou

15. 5. od 16.00 - 17.00 hodin Čepirohy, u hřiště

 

VIDEO Z OČKOVÁNÍ PSŮ V MOSTĚ:

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.