22. února 2017 Svátek má Petr

Most - Čtyřiačtyřicetiletý řidič - chodec, který letos 5. února v opilosti zemřel pod koly automobilu na hlavním silničním tahu před Mostem u benzinové čerpací stanice u Chánova, byl prokazatelně opilý. Potvrdila to nařízená pitva.

O výsledku soudní pitvy dnes informovala mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že v jeho těle bylo prokázáno přes jedno promile alkoholu. 

Muž tehdy se svým vozem Ford Mondeo jel v protisměru ve směru od Teplic na Most a u benzinky se střetl s protijedoucím nissanem. Po nehodě opilý řidič fordu vyběhl z havarovaného auta a snažil se přeběhnout přes rušnou čtyřproudovou silnici k protější benzince. Komunikaci ale už přeběhnout nestihl. Přejela ho projíždějící Škoda Octavia, kterou ve směru od Bíliny řídil krajský radní Martin Klika. Jak tehdy novinářům potvrdil, neštěstí už nemohl zabránit s tím, že siluetu muže uviděl na poslední chvíli. 

Martin Klika skončil v nemocnici na rentgenu hlavy a lékaři mu vyndali střepy z očí. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní. Spolujezdec Kliky vyvázl z nehody bez zranění. Škoda na havarovaných automobilech byla odhadnuta na přibližně  280 000 korun.

Podle policejní mluvčí Bartošové vyšetřování nehody ale stále ještě pokračuje. Nikdo zatím nebyl obviněn.

 

 

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.