Sobota 10. červen 2023
Svátek má Gita
Archivováno

Most - Je větší a hlubší než Máchovo jezero, zatím ale na podobný věhlas a využití turistického ruchu čeká. A ještě to pár let potrvá, protože pro veřejnost je pořád zavřené. Neskončily tam ještě všechny rekultivační práce, i když je kompletně napuštěné. Mostecké jezero, které vzniklo zatopením hnědouhelného lomu Ležáky na místě starého města Mostu.

Jedna ze zastávek Offroadsafari okolo Mosteckého jezera. Foto: Oldřich Hájek

Přesto se k jezeru vydávají s patřičným povolením první skupiny turistů. Mohou si jezero objet v terénních vozech v rámci Offroadsafari pořádané Martinem Barešem. „Je to plocha, která má ohromný turistický potenciál,“ říká Martin Bareš. Offroadsafari se pohybuje v celém Ústeckém kraji, na Džbánsku, v Doupovských horách. Aktuálně vyhlášené vyjížďky můžete sledovat na facebookovém profilu zde.

Pokud si jednu takovou vyjížďku okolo Mosteckého jezera domluvíte, dozvíte se třeba o historii unikátního přesunutého kostela, podíváte se až k vodě, můžete také spatřit miliony let staré otisky rostlin v kusech jílu. Z ministerské vyhlídky poblíž Kopist spatříte celou vodní plochu s novým městem v pozadí. Přes další zajímavé lokality se potom vrátíte okolo budoucího přístaviště zpět.

„Je to pěkná vyhlídková trasa, na které vidíte i spoustu zajímavých věcí okolo,“ zhodnotil vyjížďku, která se konala dopoledne na Štědrý den, Pavel Cibulka ze Žatce. Pochvalu vyslovila i Mostečanka Miroslava Křenková. „Moc se nám to líbilo. Jsme rádi, že jsme se ještě na cestu k jezeru dostali. Navíc nám to pomohlo zaplnit dopolední program na Vánoce,“ uvedla účastnice Offroadsafari.

REPORTÁŽ Z OFFROADSAFARI OKOLO MOSTECKÉHO JEZERA

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist