Zprávy z Mostu

VIDEO: Senátor Okamura bojuje proti lichvě i v Chanově

Reklama

Most - Senátor a neúspěšný prezidentský kandidát Tomio Okamura a poslanec David Kádner si v rámci své návštěvy na severu Čech prohlédli také mostecké sídliště Chanov.

Hned tři body k řešení sociálních problémů na severu Čech předložil senátor Okamurav v Chánově. Pomoci by mohla novela zákona, která stanovuje co je lichva. Jak zamezit zneužívání sociálních dávek na bydlení a posledním bodem je chystaný plošný zákaz heren v České republice.

Šluknovsko, Janov a Chanov, to jsou totiž lokality, kde o sociální témata není nouze. Nezaměstnanost, chudoba, exekuce, sociální dávky, kriminalita a nepokoje. Senátor Okamura přijel na sever Čech s receptem  jak tyto problémy léčit. 

Zpravodajský portál e-mostecko.cz o tom informoval Marcel Mihalik, PR manažer a tiskový mluvčí Věci veřejné za Ústecký kraj.

První zastávkou senátora Okamury a poslance Kádnera byl Varnsdorf. Tam starostové sdělili, co jim slíbili politici v minulosti a co z toho splnili. Senátor spolu s poslancem Kádnerem přivezli starostům na Šluknovsko návrhy změn zákonů. Starostové si pak sami určili termín, že do týdne k návrhům dají své připomínky a teprve pak poslanec Kádner předstoupí s návrhy před Sněmovnu, aby se o nich hlasovalo. Jak senátor, tak poslanec po tom, co vyslechli argumenty starostů, zapracují změny, na které je starostové v debatě přivedli.

V Chanově se Okamura od tamních obyvatel dozvěděl, že za ním stojí a že s jeho návrhy lidé souhlasí. "Já navrhují, abychom konečně pojmenovali co je to vlasntně lichva. Problém je v tom, že mnozí lidé si půjčují peníze za nekřesťanské úroky. A pak to uvrhává do těchto problémů," řekl senátor. Rovněž s plošným zákazem hracích automatů v Chanově Tomio Okamura uspěl a dočkal se úplné shody s tamními obyvateli.

 

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁVŠTĚVY CHÁNOVA:

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.