Čtvrtek 19. červenec 2018
Svátek má Čeněk

Bělušice, Praha - Od začátku je června je deset vybraných odsouzených z Věznice Bělušice součástí Bohušovické mlékárny. Vězni pracují ve střediscích sýrárna a tvarohárna a dle slov personální ředitelky firmy Jitky Rambouskové jsou velkou posilou, kterou hodlají do budoucna rozšířit o další odsouzené z věznice na Mostecku.

Mlékárna se dlouhodobě potýkala s problémy při obsazování pozic. Proto oslovili koordinátora zaměstnávání odsouzených z Vězeňské služby ČR. Dostali doporučení na Věznici Bělušice. Po řádném proškolení zaměstnanců Bohušovické mlékárny a po proškolení odsouzených se 1. června zapojilo 10 odsouzených do pracovního procesu v mlékárně.

"Po prvních chvílích nejistoty a nedůvěry se začal měnit přístup našich zaměstnanců k novým kolegům. Ochota a pracovitost odsouzených nás brzy přesvědčila, že krok tímto směrem byla dobrá volba. Tvarohárna a sýrárna dostala výraznou posilu a práce na těchto střediscích se značně zefektivnila. Po měsíci zapracování se podařilo ve dvou případech zařadit dva nové kolegy z Bělušic na obsluhu strojů a tím vyřešit problém při obsazování směn. Na hodnocení nových pracovních sil je ještě krátká doba, ale pokud bude tento pozitivní vývoj pokračovat, byly by v budoucnosti možnost nastavenou spolupráci ještě rozšířit. Dosud lze hodnotit práci všech odsouzených jednoznačně kladně," uvádí Jitka Rambousková.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací