24. února 2017 Svátek má Matěj

Mostecko – Na silnicích okresu Most havarovalo za první čtyři měsíce letošního roku celkem 285 motoristů. Od ledna do dubna zemřeli na vozovkách Mostecka tři lidé. Vyplynulo to ze statistiky severočeské dopravní policie.

Mezi hlavní příčiny nehodovosti na Mostecku patří i nadále nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost. Kvůli vysoké rychlosti havarovalo na Mostecku 71 řidičů, nesprávný způsob jízdy se podepsal na 143 karambolech. Informoval o tom Jan Pechout ze severočeského Besipu.

Nejvyšší nehodovost dopravní policisté evidují v pátek, a to 54 nehod. Naopak nejméně se bourá v sobotu. To za poslední čtyři měsíce letošního roku havrovalo „jen“ 28 lidí.

"Nejvíce motoristů havaruje ve dne při nezhoršené viditelnosti. Bylo to 180 případů. Naopak minimum nehod bylo zjištěno ve dne při zhoršené viditelnosti, například při svítání nebo za soumraku, to se udály jen čtyři nehody," podotl ke statistice Pechout.

A kdo nejčastěji bourá? Jsou to řidiči osobních soukromých vozidel, a to ve 139 případech. Další početnou skupinou jsou podnikatelé a řidiči firem a organizací, a to 45 případů. Na Mostecku od ledna do dubna havarovalo také jedno vozidlo taxi, čtyřikrát policejní automobily a šest cizinců.

V pěti případech policisté při nehodách zjistili, že řidiči požili před jízdou alkohol a nadýchali přes 1,5 promile alkoholu, ve třech případech to bylo 0,24 promile, v jednom od 0,24 do 0,5 promile alkoholu v dechu a v jednom případě od 1,0 do 1,5 promile alkoholu v dechu.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.