Neděle 29. listopad 2020
Svátek má Zina

Most - Město Most prostřednictvím technických služeb likviduje staré zpevněné plochy mezi domy, které sloužily na míčové hry nebo na nich bývaly sušáky a klepadla. Činí tak postupně a již několik let. V současnosti bylo na tuto činnost z rozpočtu uvolněno více finančních prostředků, a proto dojde na likvidaci hned několika starých a město hyzdících zpevněných ploch ve dvoustovkách a šestistovkách.

Obdobně takto bylo v minulosti zrušeno několik normám neodpovídajících dětských hřišť. Děti tím ale o možnost hraní si na hřištích nepřicházejí, protože v Mostě je dostatek kvalitních dětských hřišť a u každé ze základních škol bylo navíc vybudováno multifunkční sportovní hřiště.

Ještě před samotnou fyzickou likvidací hřišť oslovilo město už v roce 2008 vlastníky bytových domů, zda by neměli zájem o odkoupení herních prvků, a to za symbolickou částku 1 koruny za jeden kus hracího prvku, a nabídnuty jim byly výpůjčky části pozemků, na nichž se tyto prvky nacházejí. Odezva však byla minimální, ze zhruba 230 nabídek projevili vlastníci domů zájem v řádech jednotek.

Proto město v ostatních případech přistoupilo k likvidaci.

(sed)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací