Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Ústecký kraj - Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje uspořádalo v mosteckém hotelu Cascade druhý ročník konference k problematice drogové kriminality.

Konferenci zahájil náměstek krajského ředitele pro Službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Zbyněk Dvořák, který zhodnotil, jak se tento trend za posledních 25 let vyvíjel. Zdůraznil také, že koordinová prevence tohoto typu může přispět k tomu, že zejména mladí lidé ve věku od 15 do 25 let si uvědomí, co jim drogy mohou způsobit. "Pokud se to podaří jednomu jedinému člověku do hlavy mladého člověka toto vštípit, tak to bude obrovský úspěch," uvedl Dvořák.

Cílem konference bylo všem účastníkům, jak z řad policistů, tak i odborné veřejnosti, přiblížit současnou drogovou scénu. A také se na ni podívat z vícero úhlů - nejen ze strany trestně právní, ale i sociální, terénní, pedagogické a výzkumné. Tento cíl byl na základě zpětných vazeb beze zbytku naplněn.

Přednášejícími byli plk. Mgr. Jakub Frydrych, ředitel NPC SKPV PČR, kolegové ze sdružení Most k naději, Mgr. Jaroslav Šejvl, Klinika adiktologie 1.LF UK v Praze, kolegové z Policejního ředitelství Zwickau a Chemnitz a v neposlední řadě významná osobnost v tomto oboru MUDr. Jan Cimický, CSc., primář Centra duševní pohody – Modrá Laguna.

Projekt je finančně podpořen Evropskou unií Interreg VA/2014-2020, projekt EU číslo 100 253 277 – Zlepšení bezpečnosti v česko-saském příhraničí pomocí koordinované práce s veřejností.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist