Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Most - Česká obchodní inspekce ve státní svátek 28. října provedla celkem 89 kontrol obchodů v souvislosti se zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Porušení zákazu prodeje inspektoři tentokrát zjistili v pěti případech.

Porušení zákazu prodeje inspektoři odhalili v 5,6 % případů, což je zatím největší podíl zjištění na počet kontrol. V Praze se jednalo o provozovnu internetového prodejce zvanou "prodejnu" (s prostorem nad 200m2), ve které byl uskutečňován prodej. Dále pak o zastavárnu v Mostě, antikvariát v Českém Těšíně, sběrné suroviny v Karviné a prodejnu se smíšeným zbožím (především alkoholem a tabákem) v Českých Velenicích.

S prodejci povede Česká obchodní inspekce správní řízení, ve kterém se bude rozhodovat mimo jiné také o výši pokuty. Ze zákona lze uložit sankci až jeden milion korun, v případě opakovaného porušení až pět milionů korun.

Právní moci dosud nabylo celkem 9 pokut v souhrnné výši 105 000 Kč, v ostatních případech ještě rozhodnutí nejsou pravomocně ukončena.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací