Středa 27. září 2023
Svátek má Jonáš
Archivováno

Most - Na dvě desítky profesionálních řidičů linkových autobusů společnosti VegaTour si přijelo na mostecký polygon a autodrom vyzkoušet své dovednosti a především zdokonalit své řidičské dovednosti v rámci školy smyku. Řidiči autobusů si tak mohli vyzkoušet simulované jízdy na mokru nebo ledu. 

Profesionální řidiči linkových autobusů se zdokonalovali na mosteckém polygonu. Foto: Jan Vraný

"Pro naší firmu je bezpečnost cestujících i řidičů na prvním místě. Proto na mosteckém polygonu šoféři absolvují v rámci školení bezpečné jízdy. Jsme tu poprvé a toto prostředí nám opravdu moc vyhovuje," pochvaloval si mostecký polygon školící technik společnosti VegaTour Jan Sokol.

Profesionální "autobusáci" se tak v Mostě zdokonalovali například i v brzdění na rovném povrchu a z kopce. Učili se vyhýbat se překážkám v rámci krizového řízení, a to nejen na rovině, ale i na ledu, asfaltu, mokru a podobně.

VIDEOREPORTÁŽ Z JÍZD ŘIDIČŮ AUTOBUSŮ NA POLYGONU:

 

.be

 Videoreportáž z mosteckého polygonu. Jan Vraný/e-mostecko.cz

"Pro mě jako pro ženu - řidičku dnes bylo asi nejsložitější, když jsem se musela vyhýbat vodním překážkám. Při první jízdě jsem totiž nedokázala odhadnout vzdálenost a přetočila jsem to. V dalších kolech jsem se pak zorientovala a naučila včas zareagovat.  Je to pro mě přínos a příjemná zkušenost.  Jela jsem poprvé na takové kluzké ploše a vyzkoušela si, jak se to chová, jak mám zareagovat," řekla řidička Jarka Lajtnerová.

Mostecký polygon si pochvaloval i další zkušený profesionální šofér autobusu Josef Kadlec. "Je dobré  si vyzkoušet  jízdu smyku. Pro mě asi nejsložitější byly dnes vodní stěny," uvedl řidič Kadlec.

Školení i tentokrát proběhlo pod přísným dohledem zkušených instruktorů Centra bezpečné jízdy mosteckého polygonu. 

Na své řidiče se do Mostu přijel podívat také ředitel společnosti Martin Capoušek, který poznamenal, že podobné školení zvyšuje profesionalitu zkušených profesionálních řidičů a na polygonu si tak šoféři mohou zdokonalit své řidičské dovednosti.

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist