Čtvrtek 18. říjen 2018
Svátek má Lukáš

Most - Mostečané mohou pomalu brousit nože na svých bruslích. Se začátkem vánočních trhů v centru města dostanou totiž dárek v podobě nového sportoviště. Pod širým nebem mezi budovou magistrátu a hotelem Cascade vyroste mobilní kluziště. „Je to nová atrakce, která oživí nejen vánoční trhy,“ sdělil náměstek primátora Marek Hrvol.

Kluziště bude v provozu od 1. prosince, kdy předáním světla svaté Barbory začínají v centru města vánoční trhy, do konce zimní sezony. V dopoledním čase jej budou využívat školní děti a předškoláci z mateřinek. U kluziště bude půjčovna bruslí. Tu, stejně jako úpravu ledu, bude zajišťovat Sportovní hala Most. Za hodinu bruslení návštěvníci zaplatí 30 Kč, zpoplatněno bude i půjčení bruslí. „Kluziště pod širým nebem, obklopené stromy a přímo v centru města se jistě stane pro Mostečáky vítaným zpestřením zimní sezony,“ slibuje si náměstek Hrvol.

Během vánočních trhů, ty potrvají až do 22. prosince, se uskuteční několik vystoupení i na novém kluzišti. První z nich je nachystáno na neděli 3. prosince, kdy se rozzáří vánoční strom na náměstí. Po skončení bruslařské sezony bude mobilní kluziště složeno a uloženo k využití v příští sezoně. „Pořízení kluziště je dalším krokem vedení města k zatraktivnění vánočních trhů nejen pro obyvatele Mostu, ale i lidi z okolí,“ komentoval primátor Jan Paparega.

O zřízení mobilního kluziště v centru se uvažovalo už dříve, kvůli sklonu náměstí se ale tyto plány nerealizovaly. Až nyní bylo nalezeno ideální řešení v podobě zřízení kluziště mezi magistrátem a Cascade. (sed)

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací