Zprávy z Mostu

VIDEO: Dveře u teplických hasičů se netrhly

Reklama

Most/Teplice - Doslova v obležení především nejmenších návštěvníků byli po celý středeční den profesionální hasiči z Teplic. Uspořádali totiž ve své hasičské stanici tradiční Den otevřených dveří.

Velitel teplické hasičské stanice Zdeněk Bláha podotkl, že pro návštěvníky byly připraveny ukázky vozového parku ale i pomůcek a přístrojů nejen příslušníků Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, ale i ostatních složek Integrovaného záchranného systému České republiky.

"Každý rok se snažíme, abychom pro anše návštěvníky připravili bohatší program včetně soutěží," podotkl velitel teplické stanice HZS Zdeněk Bláha. 

V areálu požární stanice se vedle hasičů z Teplic, Bíliny nebo Ústí nad Labem prezentovali rovněž dopravní státní policisté, strážníci Městské policie v Teplicích nebo teplický Český červený kříž.

Velkým lákadlem pro děti byla nejen zásahová vozidla IZS ale rovněž ukázky činnosti lezecké skupiny hasičů. Na tomto stanovišti si tak děti mohly samy vyzkoušet například slaňovat pod dohledem zkušených hasičů.

"Až budu velký, chtěl bych být hasičem jako můj táta," svěřil se Ondřej Zima, jeden z dětských návštěvníků Dne otevřených dveří u profesionálních hasičů. Obdiv neskrýval ani jeho spolužák Mikuláš Novák, kterému se líbí hasičská auta a tvrdí, že hasiči všechny zachraňují.

VIDEOREPORTÁŽ ZE DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ: 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.