Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Ústecký kraj - Představenstvo Krajské zdravotní, a. s., na svém jednání 29. listopadu 2017 deklarovalo záměr navýšit objem mzdových prostředků pro své zaměstnance pro rok 2018. Ve finančním plánu pro příští rok počítá s nárůstem mzdových tarifů o 10 %.

Ke změně v odměňování dojde od 1. ledna 2018. Krajská zdravotní, a. s., se tak znovu přihlásila k 10% navýšení tarifních mzdových složek, ačkoli již loni vládní nařízení k takovému kroku společnost nezavazovalo.

„Tento objem mzdových prostředků bude tvořen navýšením mzdových tarifů o 10 % pro všechny zaměstnance Krajské zdravotní. Věříme, že krok, který představenstvo Krajské zdravotní, jednoho z největších poskytovatelů zdravotní péče v České republice, opakovaně provedlo, přispěje k zintenzivnění vnímání společnosti nejen odbornou veřejností jako zaměstnavatele s vysokým kreditem. Věříme, že přijetí tohoto opatření se také jistě odrazí v ještě lepším postavení Krajské zdravotní na trhu práce a ve svém důsledku přispěje ke zmírnění personální krize, s níž se české zdravotnictví již řadu let potýká,“ vyzdvihl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., jejímž prostřednictvím spravuje Ústecký kraj pět páteřních nemocnic regionu v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostu a Chomutově.

Nad rámec úpravy mzdových tarifů počítá Krajská zdravotní, a. s., s poskytováním letos zavedených stabilizačních příplatků nelékařským zdravotnickým pracovníkům, dále například i se zlepšením odměňování u sanitářů a s úpravami, které se vážou na nově nastavenou výši minimální mzdy. O změnách v odměňování a souvisejících úpravách kolektivní smlouvy bude v nejbližších dnech vedení společnosti jednat se zástupci všech odborových organizací, které v Krajské zdravotní, a. s., působí.

„Snahou představenstva Krajské zdravotní je i nadále naplňovat požadavky zaměstnanců a zvyšovat příjmy tak, aby byl udržen sociální smír mezi vedením společnosti a odboráři. Proto chci také připomenout, že již dnes jsme v odměňování lékařů v rámci České republiky na prvním místě a u sester je Krajská zdravotní do třetího místa,“ připomněl Ing. Jiří Novák, předseda představenstva společnosti.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací