Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Most - Vazbou tří obviněných osob skončily akce FIKUS a DVOREK, které spolu souvisí. Policisté minulý týden ve spolupráci s policisty zásahové jednotky Krajského ředitelství Ústeckého kraje v ranních hodinách zadrželi několik osob podezřelých z distribuce drog na Mostecku.

"Na akcích kriminalisté pracovali od letošního srpna a v souvislosti s nimi provedli domovní prohlídky ve dvou bytech, rodinném domě a v nebytových prostorech. Na základě výsledků šetření vyšetřovatelé obvinili z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 45letou ženu a dva muže ve věku 35 let a 41 let, všechny z Mostu. Muž ve věku 35 let měl v centru Mostu a také na dalších místech loni a letos téměř ve třiceti případech obstarat a poté prodat různým osobám pervitin a marihuanu," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Jedenačtyřicetiletý Mostečan měl v letošním roce od dubna distribuovat v 76 případech přesně nezjištěné množství metamfetaminu. Drogu zájemcům prodával na různých místech ve městě. Třetí, obviněná žena, měla na sídlišti Zahradní a na dalších místech města také nejméně v 22 případech obstarat a poté prodávat pervitin. Drogu o hmotnosti 80 gramů kriminalisté zajistili i u ní doma při domovní prohlídce, když se je jedna z osob snažila z bytu vynést.

"Další látku policie zajistila při prohlídce restaurace v centru Mostu, kde bylo nalezeno dvacet sáčků s krystalickou látkou. V rodinném domě v obci na Mostecku policie objevila sušený rostlinný materiál. Zajištěné věci budou nyní zkoumat policisté z odboru kriminalistické techniky. Vyšetřovatelé podali podněty na návrhy vazebního stíhání všech tří osob. Státní zástupce podnět policie akceptoval a okresní soud vazby uvalil. Policisté nadále na případech pracují a nevylučují obvinění dalších osob a rozšíření stíhání již obviněných osob. Za tato jednání hrozí všem třem obviněným až pětiletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací