24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Kočka na stromě zaměstnala v pátek dopoledne jednotku profesionálních mosteckých hasičů i strážníky. Na zvíře v koruně stromu upozornili strážníky obyvatelé panelového domu.

"Ta chudinka ze stromu mňoukala už druhý den.  Bylo nám ji líto. Snad se jí podaří zachránit," sledovala zásah hasičů jedna z obyvatelek panelového domu v centru Mostu. 

Kočka, ale před hasiči utekla z větve, až do koruny stromu. I přes postavený nastavovací žebřík na ni hasiči bohužel nedosáhli. 

Na místě pomáhla i hlídka mosteckých strážníků. "Je to kočka. Když vylezla na strom, sama z něj  sleze. Nechápu, proč lidi hned volali policii a hasiče. Je to zbytečný výjezd a kdo to zaplatí?" hněval se další z přihlížejících obyvatel domu.

"Díval jsem se na ni z okna ze svého bytu. Jo kdyby byla na sloupu veřejného osvětlení nebo na stožáru pod napětím, neřekl bych, ale tahle? Je to zvíře, které si hravě poradí," říkal senior. S jeho názorem ale nesouhlasila další "svědkyně" zásahu. "Ba ne. To už by slezla včera. Mňoukala, protože se bojí a nedokáže sama slézt," domnívala se žena.

Po dlouhých minutách marné snahy dostat kočku ze stromu do "bezpečí" to hasiči i strážníci nakonec vzdali. K dispozici měli pouze nastavovací žebřík. Automobilový žebřk nebo plošinu by museli povolat totiž až ze sousedního okresu. 

"Děj se teď vůle Boží. Bohužel, ne vždy je akce ukončena, tak jak bychom si přáli. Doufejme, že kočička sleze sama v pořádku dolů," povzdechl si strážník. 

VIDEO ZE ZÁSAHU:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.