Zprávy z Mostu

VIDEO: Brutální útok na manželský pár zvedl vlnu nespokojenosti a protestu na severu Čech

Reklama

Most/Duchcov - Lidé v hornickém Duchcově, ale i jeho okolí, mají dost současné napjaté situace. Po brutálním útoku skupiny nepřizpůsobivých lidí na manželský pár, chtějí lidé demonstrovat.

V pondělí, kdy se na sociální síti i Internetu objevilo skandální video z kamer duchcovské městské policie, se proto začali na Internetu svolávat k plánovanému středečnímu setkání na duchcovském náměstí. Během dne ale pozvánka ze sociální sítě zmizela. Údajně se na akci přihlásilo přes 900 účastníků. Současné dění je proto značně nepřehledné. Vyjádří lidé ve středu v podvečer veřejně svoji nespokojenost? 

Organizátoři i policisté se pravděpodobně obávají, aby se shromáždění nezvrtlo v násilnou demonstraci, jak to v minulosti bylo například v litvínovském Janově nebo ve Šluknovském výběžku. Právě proto byla pozvánka na středeční shromáždění neposkojených obyvatel do Duchcova patrně vymazána.

"Pozvánka je smazána, ale já tam určitě také půjdu! Chci tím vyjádřit nesouhlas s tím, co  se tu veřejně děje! Dokud budou tlupy nepřizpůsobivých brutálně napadat lidi a polciie celou věc bude vyšetřovat na svobodě, pak tu pořádek nikdy nebude. Lidi se zavírají do vězení pro krádež balení žvýkaček. Když ale nějaký násilník téměř ubije člověka, je souzen na svobodě?! Tohle má být ta demokracie?" rozčiluje se na sociální síti jeden z nespokojených čtenářů. A není sám.

Videozáznam  duchcovských strážníků z burtálního útoku, který patrně unikl na veřejnost se nyní nekontrolovatelně šíří sociální sítí. Jeho shlédnutí se počítá již na tisíce. Na server You Tube ho nasadil autor pod přezdívkou Radical Boys. Do videa vložil dokonce i titulky, což mnozí čtenáři považují, za záměrně zmanipuované video.

K čemu vlastně minulou sobotu došlo? 

Manželé se v noci na sobotu vraceli ve tři čtvrtě na jednu domů a v ulici Bratří Čapků je brutálním způsobem napadla skupina Romů. A to vše se stalo jen pár desítek metrů od kamery strážníků a dokonce i od nedaleké služebny policie.

Rozvšněná skupina nepřizpůsobivých obyvatel zaútočila na manželský pár z Duchcova. Nejen muže, ale i ženu útočníci napadli pěstmi a kopanci. Z videa je patrné, že  velmi agresivní byly především tři Romky. Policie po útoku zadržela pět nejagresivnějších agresorů.

"Zadrželi jsme tři muže a dvě ženy ve věku od 16 do 44 let. Obvinili jsme je z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim vězení od tří do deseti let, mladistvému pak poloviční trest," řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. Manželé po útoku skončili v nemocnici.

Videozáznam, který nyní koluje na sociální síti jsme se rozhodli zveřejnit i na našem zpravodajském portálu, tak jak ho publikoval autor pod přezdívkou Radical Boys, Video opatřil také titulky.

Podle nejnovějších informací, které přinesl Teplický deník dokonce dva romští mladíci, kteří se spolupodíleli na agresivním útoku na manželský pár z Duchcova, chtěli tu samou noc ukrást motokolo. Při pokusu o krádež dokonce zlomili majiteli motokola ruku. Ten skončil v nemocnici!

Případ i nadále sledujeme a pokud se demonstrace nespokojených obyvatel v Duchcově opravdu uskuteční, nebudou na ni chybět ani naši fotoreportéři. 

AUTENTICKÉ VIDEO MP Z ÚTOKU NA MANŽELSKÝ PÁR:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.