Zprávy z Mostu

Studenti u kávy diskutují o knihách

Reklama

Most - V pondělí 30. března se někteří studenti druhého a třetího ročníku Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání zúčastnili literární kavárny, kterou zavedly ve škole jejich učitelky Věra Frantlová a Ivana Hvězdová.

Nyní se společně hovořilo na téma Knížky mého dětství.

„Literární kavárnu jsme uskutečnili již v loňském roce. Studenti, kteří se jí tehdy zúčastnili, se na nás obrátili i letos se žádostí, abychom v ní pokračovali i v letošním roce. Jsem velmi ráda, že si ji sami prosadili," uvedla Věra Frantlová.

Jak se taková literární kavárna na této škole provozuje? Studenti, kteří rádi čtou a mají zájem o své četbě diskutovat, se sejdou společně ve třídě u šálku dobré kávy. Nechybí ani  pečivo k zakousnutí, které jim připravila jedna z vyučujících. Společně se svými učitelkami hovoří o knihách a literatuře, o tom, co jim čtení dalo, jak na ně příběhy zapůsobily a jaký je rozdíl mezi četbou a sledováním filmu. Dnes společně hovoří na téma Knížky mého dětství. Před samotnou literární kavárnou probíhá školní výtvarná soutěž o nejlepší koláž na zadané téma.

Studenti tak mají možnost nad rámec své povinné četby získat pozitivní vztah k četbě a literatuře, což je v době vyspělé výpočetní techniky a digitalizace pomalu všeho co nás obklopuje velmi pozitivní.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. 08 2016

  Litvínov - Muzeum Veteráni Litvínov úspěšně ukončilo letní prádniny, a to velkou akcí před litvínovským muzeem, kde si návštěvníci přišli na své. Nechyběly ani ukázky hasičské nebo vojenské techniky a na své si přišly hlavně děti. Pro ně organizátoři přichystali řadu atrakcí.

 • 28. 08 2016

  Litvínov - Celostátně hledaného muže zadržela hlídka litvínovských strážníků ve Valdštejnské ulici. Podezřelého muže, který vedl psa si strážníci všimli na stanovišti TAXI. Podle velitele litvínovských strážníků Zdeňka Urbana následnou kontrolou vyšlo najevo, že muž je skutečně v celostátním pátrání.

 • 27. 08 2016

  Litvínov - Závodnická rodina dnes měla důvod k oslavě. Paolo Moscato, rodák z Horního Jiřetína, mostecký závodník, člen stáje Wars PilotTeam a pravidelný účastník závodů Triola Cup se dnes oženil s krásnou Petrou Kubešovou. Ta přijala manželovo příjmení Moscato.

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 25. 08 2016

  Rabštejn nad Střelou - Zámek v Rabštejně nad Střelou na severu Plzeňska, v tolik známé krajině okolo škol v přírodě Sklárna, Poustky či Bálková, je znovu otevřený pro veřejnost. Kromě prohlídek se tam můžete nechat i oddat. Podívejte se na první interaktivní fotografie z jeho prostor, které jsme tam pořídili! Interiéry zámku jsme pro vás nafotili rovněž ve 360° a podívat se na ně můžete zde.

 • 21. 08 2016

  Plasy – Živí tygři, lvi, klokan a další zvířata, k tomu výlet hned po několika koutech světa a navrch minigolf. Takový je zážitkový areál Fantasy golfu v Plasech. Podívejte se dovnitř v našich 360° fotografiích, v nichž se můžete rozhlížet kolem dokola.

 • 18. 08 2016

  Doksy – Přibližně třičtvrtěhodinovou okružní jízdu po Máchově jezeře můžete absolvovat během prázdnin každý den na největší z místní flotily výletních lodí – Máji. Podívejte se s námi na palubu.

 • 08. 08 2016

  Mstišov – Místo na příjemnou procházku v kterémkoliv ročním období, kde se můžete zblízka podívat na lesní zvěř. To je obora ve Mstišově u loveckého zámečku Dvojhradí. Možná byste to do ní neřekli, ale funguje už tři stovky let. Najdete ji u Dubí na Teplicku.

 • 02. 08 2016

  Krušné hory - Hledáte místo s výhledem z Krušných hor, mezi horskými pastvinami, kam se dá dobře zajet autem? Navštivte Strážný vrch v Nové Vsi v Horách na Mostecku s větrným parkem. Strávit pár chvil pod točícím se obrem vás jistě ohromí. Na jedné z našich fotek se můžete rozhlédnout také uvnitř tubusu u základny jedné z větrných elektráren.

E-komiks

0208kafe

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.