Zprávy z Mostu

Předcházela krvavé tragédii v Teplicích rasově motivovaná rvačka?

Reklama

Most/Teplice - Rasově motivovaný útok vyvrcholil v pátek večer při zahájení teplické Lázeňské sezóny smrtelným zraněním. Z vraždy policie obvinila jednatřicetiletého muže, který skončil v nemocnici na Pankráci.

Reportéři e-mostecko.cz mají k dispozici svědectví jak údajně k celé nešťastné události došlo. Krvavému incidentu měla totiž údajně předcházet krádež klobás a doprovázená prý rasově motivovanou hádkou. 

"Čtveřice Romů měla přijít ke stánku a odcizit klobásy. Když se za zloději stánkař rozeběhl, dostal vynadáno a také nakládačku. Romové po něm pokřikovali rasistické nadávky. Zraněný muž se poté "doplazil" do stánku a přivolal kamaráda z nedaleké restaurace. Čtveřice útočníků posléze napadla i tohoto muže, který měl zakrvácenou hlavu. Zraněný se poté vrátil do restaurace, vzal nůž a šel si to ven znovu s útočníky vyříkat. Při následné rvačce poté padla smrtelná rána nožem," popsal krvavý incident, který skončil vraždou jeden z očitých svědků události. Na místě tak zemřel pobodaný devětačtyřicetiletý Rom.

Soud tak podle Teplického deníku vyhověl návrhu státního zástupce a obviněného vzal do vazby. Celý případ zůstává v šetření. A policie nyní rozplétá celý incident i to jestli byl rasově motivovaný nebo nikoliv.

O mrtvém muži svědci události říkají, že nebyl žádným svatouškem, šlo prý totiž o gambléra s kriminální minuostí a na krku má mít dokonce i dvě vrazdy, za které si odpykával trest ve vězení.  

V nemocnici skončil po útoku také napadený stánkař. Údajný vrah je pod policejním dozorem ve vazební nemocnici. Kriminalisté na celém případu nyní intenzivně pracují a byla nařízena také pitva mrtvého muže. Jasno by do celé věci měly vnést i výpovědi očitých svědků. 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluze kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.