23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most/Teplice - Rasově motivovaný útok vyvrcholil v pátek večer při zahájení teplické Lázeňské sezóny smrtelným zraněním. Z vraždy policie obvinila jednatřicetiletého muže, který skončil v nemocnici na Pankráci.

Reportéři e-mostecko.cz mají k dispozici svědectví jak údajně k celé nešťastné události došlo. Krvavému incidentu měla totiž údajně předcházet krádež klobás a doprovázená prý rasově motivovanou hádkou. 

"Čtveřice Romů měla přijít ke stánku a odcizit klobásy. Když se za zloději stánkař rozeběhl, dostal vynadáno a také nakládačku. Romové po něm pokřikovali rasistické nadávky. Zraněný muž se poté "doplazil" do stánku a přivolal kamaráda z nedaleké restaurace. Čtveřice útočníků posléze napadla i tohoto muže, který měl zakrvácenou hlavu. Zraněný se poté vrátil do restaurace, vzal nůž a šel si to ven znovu s útočníky vyříkat. Při následné rvačce poté padla smrtelná rána nožem," popsal krvavý incident, který skončil vraždou jeden z očitých svědků události. Na místě tak zemřel pobodaný devětačtyřicetiletý Rom.

Soud tak podle Teplického deníku vyhověl návrhu státního zástupce a obviněného vzal do vazby. Celý případ zůstává v šetření. A policie nyní rozplétá celý incident i to jestli byl rasově motivovaný nebo nikoliv.

O mrtvém muži svědci události říkají, že nebyl žádným svatouškem, šlo prý totiž o gambléra s kriminální minuostí a na krku má mít dokonce i dvě vrazdy, za které si odpykával trest ve vězení.  

V nemocnici skončil po útoku také napadený stánkař. Údajný vrah je pod policejním dozorem ve vazební nemocnici. Kriminalisté na celém případu nyní intenzivně pracují a byla nařízena také pitva mrtvého muže. Jasno by do celé věci měly vnést i výpovědi očitých svědků. 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.