Zprávy z Mostu

ZÁPLAVY 2013: Dobrovolníci z Mostecka pomáhají městům pod vodou

Reklama

Most/Ústí nad Labem - Povodněmi postiženým městům Ústí nad Labem a Děčín pomáhají třetím dnem také dobrovolníci a členové mostecké Akademie dobrovolných záchranářů ČR, a to na žádost krizového štábu Městských služeb Ústí nad Labem.

Sociální síť opět ukázala svou sílu, pomocí facebooku se týmu podařilo během krátké doby sehnat a koordinovat už stovky dobrovolníků z celého regionu, kteří se průběžně hlásí na další práce. Nově vytvořená facebokoová stránka: Dobrovolníci na pomoc při povodních 2013 má už nyní přes pět stovek příznivců.

Po stavbě protipovodňové hráze na střekovské straně Labe to pak bylo především pytlování a další technická pomoc při této mimořádné události. 

Záchranný tým ADZ ČR podle svého ředitele Petra Sejkory na výzvu zareagoval okamžitě a zalarmoval další dobrovolníky, především z řad studentů. 

"Studentský koordinátor UJEPu Pavel Kulhavý, s nímž úzce spolupracujeme, získal další dobrovolníky přímo z ústeckých studentských kolejí UJEP pro pomoc při stavbě protipovodňových zábran. Pomocnou ruku nabídla také firma MedicalFin," řekl Sejkora.

Podle aktuálních informací z Krizového štábu Města Ústí nad Labem se kulminace Labe očekávaná ve středu večer, a to na vzestupu hladiny mezi 11,10 - 11,50m. "Za celou noc nebylo zatím zjištěno na Ústecku žádné rabování. Policie ČR zajistila speciální motorový člun pro záchranu života," podotkla koordinátorka neziskových organizací krizového centra Lenka Černá. 

"Nechceme, aby nákladní doprava přetížila a ucpala zbývající dva funkční mosty přes Labe, které v kraji máme, proto na ně bude povolen vjezd pouze osobním vozidlům do 3,5t, hromadné dopravě a vozidlům IZS. Naopak i osobní vozy bez dálniční známky mohou do odvolání využívat dálnici D8 v úseku Roudnice – sjezd na Libouchec,“ řekl k dopravním změnám hejtman Oldřich Bubeníček.

Města v Ústeckém kraji čekají na příchod hlavní povodňové vlny od Prahy. Už teď je jasné, že protipovodňová opatření nebudou na většině míst stačit, proto se místy demontují nebo se území za nimi řízeně zaplavuje. O výši hladiny v Ústí rozhodne zejména rozliv řeky na Litoměřicku.

Složky Integrovaného záchranného systému ČR i celý krizový štáb se připravují především na odklízení po opadnutí vody. V záloze je několik stovek vojáků, Ústecký kraj také zajistí svoz povodňového odpadu ze zasaženého území. Stále pokračují evakuace obyvatel. Na území kraje není zatím hlášeno žádné úmrtí v souvislosti s povodní. 

Bližší informace k povodňové situaci v Ústeckém kraji jsou na Krizové nonstop lince: 800 876 011

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluze kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.