Zprávy z Mostu

V horách se ztratil mladík, našli ho promrzlého a plného puchýřů

Reklama

Krušné hory – Šestadvacetiletý mladík se v noci ztratil svým kamarádům, když si vyrazil bez jakékoliv výstroje do náročného lesního terénu v oblasti Horní Halže a Měděnce.

Mládenec se ztratil kolem druhé hodiny v noci, v půl jedenácté dopoledne pak Horskou službu požádala o spolupráci Policie ČR. „Policisté nám vyčlenili prostor v tom nejtěžším terénu a my jsme v počtu patnácti členů HS vyrazili do akce ve třech terénních automobilech a dvou čtyřkolkách. Samozřejmě jsme měli s sebou veškeré zdravotnické vybavení, protože hledaný mohl být za současných klimatických podmínek v ohrožení života," popsal začátek pátrání náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Dodal, že záchranáři ztraceného mladíka nalezli u jedné z horských cest asi v jednu odpoledne. Byl promrzlý, zcela promočený a naprosto vyčerpaný. Po horských stezkách bloudil od nočních hodin a na nohou měl jen gumové holínky. Proto měl také celá chodidla pokryta puchýři. Záchranáři jej ovšem vzhledem k tomu, že jinak byl zcela v pořádku, předali po základním ošetření policistům.

„Během dne jsme také museli na čtyřkolkách evakuovat dva německé turisty z horské chalupy. Najednou se kvůli povodňové situaci ocitli zcela odříznutí od civilizace," uvedl náčelník Güttner. Apeloval na návštěvníky Krušných hor, aby za současného stavu nepodceňovali horský terén. Doporučil, aby výlety pečlivě plánovali a vždy v tomto počasí vyráželi do terénu dobře vybaveni teplým a suchým oblečením pro převlečení a s nabitým mobilním telefonem.

„Nikdo se ale nemusí bát, že bychom vzhledem k povodním nemohli kdekoliv v našich horách zasáhnout. A to i přesto, že naši členové od zítřejšího rána posílí Leteckou záchrannou službu v Ústí nad Labem," dodal Miroslav Güttner s tím, že záchranáři zde pomohou lidem v nouzi v nejvíce ohrožených lokalitách.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.