24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Neplatiči třeste se! Město Most sáhlo poprvé na přeplatky daně z příjmů přibližně šesti desítek dlužníků. Radnice tak postupovala u lidí, kteří jí dlužili peníze za poplatky či pokuty. Do kasy tak přiteklo 140 tisíc korun.

„Snažíme se i tímto způsobem zvýšit efektivitu vymáhání pohledávek," uvedla Jana Macháčková, vedoucí oddělení správy daní, poplatků a pohledávek mosteckého magistrátu. Město proto jednalo s finančním úřadem o uhrazení dluhů občanů, kteří si sami podávají daňové přiznání, mají na dani z příjmu přeplatek a současně městu dluží peníze za poplatky nebo pokuty.

„Daňový řád totiž umožňuje přeplatek vedený u jednoho správce daně, což je v tomto případě finanční úřad, použít na úhradu nedoplatku u jiného správce daně, tedy u města," doplnila Jana Macháčková.

"Výkazy nedoplatků byly vystaveny u 67 dlužníků, kteří městu dluží více než 297 tisíc korun, nejvyšší jednotlivý dluh v tomto případě činí více než 13 tisíc korun, nejnižší stokorunu, zhruba třetina dluhů je ve výši 500 korun a méně," sdělila na webu magistrátu Alena Sedláčková, mluvčí města Mostu.

Z přeplatků na dani z příjmu se městu podařilo získat zhruba 140 tisíc korun. Zcela pokryty tak byly nedoplatky 52 dlužníků, šest přeplatků nebylo městu zasláno, protože dlužníci měli dluh i vůči finančnímu úřadu nebo byl přeplatek zaslán insolvenčnímu správci. U ostatních pak byl dluh splacen alespoň částečně.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.