Zprávy z Mostu

VIDEO: Policisté na Ústecku posilují hlídky v zaplaveném území

Reklama

Most/Ústí nad Labem - Na osmdesát uniformovaných policistů, strážníků ale i kriminalistů v civilu dohlíží dnem i nocí na pořádek i bezpečnost v zaplaveném území Ústecka.

Na Střekově tak strážníci, ale i dobrovolní hasiči projíždějí na člunech. Městská policie do střežení opuštěných lokalit nasazuje aktuálně i policejní psovody.

Policisty z Ústecka nyní posílilo na dvě desítky strážců zákona i z okolních okresů. Ve středeční noci od noci policisté povolali i čtyřicet příslušníků speciální pořádkové jednotky. I když jde o speciálně vytvořený tým, který operuje především na Šluknovsku, v Ústí nebude zapotřebí, aby tato skupina byla oděna v takzvané "těžkooděnecké uniformě."

Policisté i strážníci ve dne v noci hlídají území, které je obehnané páskou. Jde o lokality, kde proběhla kvůli záplavám nucená evakuace a tamní domy zůstaly opuštěné.

Policisté na Ústecku zaznamenali oficiálně zatím jeden případ rabování, kterého se měla dopustit mladá slečna. 

Na Ústecku muselo být evakuováno již na 3 700 lid. Ubytování v evakuačních centrech využilo zatím přibližně 210 lidí. Přerušeny jsou dodávky tepla do několika míst v centru města a bez tepla je i čtvrť Střekov.

Řeka Labe má v Ústí nad Labem kulminovat v noci ze středy na čtvrtek a hladina řeky by měla dosáhnout přes 11 metrů. Kromě Střekovského nábřeží  je pod vodou také nábřeží a okolí hlavní vlakového nádraží.

Krizový štáb se v současné době pozvolna chystá likvidovat následky letošních záplav. Připravuje se zajištění čisticích a ochranných prostředků i dalšího vybavení a techniky.

VIDEOREPORTÁŽ Z NOČNÍ POLICEJNÍ AKCE:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.