22. února 2017 Svátek má Petr

Most/Ústí nad Labem - Na osmdesát uniformovaných policistů, strážníků ale i kriminalistů v civilu dohlíží dnem i nocí na pořádek i bezpečnost v zaplaveném území Ústecka.

Na Střekově tak strážníci, ale i dobrovolní hasiči projíždějí na člunech. Městská policie do střežení opuštěných lokalit nasazuje aktuálně i policejní psovody.

Policisty z Ústecka nyní posílilo na dvě desítky strážců zákona i z okolních okresů. Ve středeční noci od noci policisté povolali i čtyřicet příslušníků speciální pořádkové jednotky. I když jde o speciálně vytvořený tým, který operuje především na Šluknovsku, v Ústí nebude zapotřebí, aby tato skupina byla oděna v takzvané "těžkooděnecké uniformě."

Policisté i strážníci ve dne v noci hlídají území, které je obehnané páskou. Jde o lokality, kde proběhla kvůli záplavám nucená evakuace a tamní domy zůstaly opuštěné.

Policisté na Ústecku zaznamenali oficiálně zatím jeden případ rabování, kterého se měla dopustit mladá slečna. 

Na Ústecku muselo být evakuováno již na 3 700 lid. Ubytování v evakuačních centrech využilo zatím přibližně 210 lidí. Přerušeny jsou dodávky tepla do několika míst v centru města a bez tepla je i čtvrť Střekov.

Řeka Labe má v Ústí nad Labem kulminovat v noci ze středy na čtvrtek a hladina řeky by měla dosáhnout přes 11 metrů. Kromě Střekovského nábřeží  je pod vodou také nábřeží a okolí hlavní vlakového nádraží.

Krizový štáb se v současné době pozvolna chystá likvidovat následky letošních záplav. Připravuje se zajištění čisticích a ochranných prostředků i dalšího vybavení a techniky.

VIDEOREPORTÁŽ Z NOČNÍ POLICEJNÍ AKCE:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.