23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Ústecký kraj, Most - Maximální pozornost věnují policisté situaci v zatopených oblastech. V době povodní se maximálně soustředí na zajištění veřejného pořádku a střežení majetku občanů v postižených oblastech. Dopravní policisté zajišťují dopravní situaci, která je kvůli mnoha uzavírkám a omezením komplikovaná. Záplavy se dotýkají i Mostecka: Ruší se kvůli nim dlouho plánovaná předváděcí akce záchranných složek.

"V posledních třech dnech hlídali policisté v průměru 50 evakuovaných či povodní ohrožených lokalit. Jen během pátečního dne sloužilo v povodněmi zasažených oblastech 175 policistů z územních odborů společně s dalšími 70 policisty ze speciální pořádkové jednotky, kteří se věnují výhradně problematice povodní," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Nasazeni jsou i policisté z Mostecka.

Nemohou policisté nasazení z regionů v kraji chybět "doma"? Podle policie nikoliv. "V jednotlivých okresech mimo to zajišťují standardní výkon služby další policisté. Obdobné nasazení policistů bude zachováno i během nadcházejícího víkendu," uklidňuje Poláčková.

V pátek večer situaci v zaplavených oblastech monitoroval vrtulník. Během víkendu, od sobotního večera, bude výkon služby v ohrožených oblastech posilovat 104 policistů z pořádkových jednotek z Prahy, Plzně a Ostravy, kteří vystřídají příslušníky Speciální pořádkové jednotky KŘP Ústeckého kraje.

Povodně se dotýkají Mostecka i jiným způsobem. Kvůli nasazení lidí i techniky v povodňových oblastech se zatím ruší Den s Policií ČR plánovaný na neděli 16. června na mosteckém polygonu. Informovala o tom policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.