Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Pondělí 22. květen 2017
Svátek má Emil
Archivováno

Most/Ústecko - Profesionální hasiči důrazně odmítají tvrzení, která zazněla v některých médiích, že hasiči, nasazení na akcích, souvisejících s likvidací následků letošních povodní v Ústí nad Labem a přilehlých obcích, cokoliv postrádali.

Od rána 2.6. kdy zahájil činnost stálý štáb HZS pro územní odbor Ústí nad Labem, vedený plk. Mgr. Pavlem Faltysem, je na Ústecku maximum podpory směřováno k nasazeným a tímto štábem řízeným jednotkám HZS a JSDH obcí.

Od neděle je ve výkonu nasazeno maximum všech členů štábu, kteří koordinují práci, nasazení a materiální zajištění všech hasičů v terénu. Pohonné hmoty, strava a pravidelné střídání na místech je po celo dobu zajištěno.

"Všechny jednotky a jejich příslušníci, které jsme vyslali do terénu, aby zajišťovaly bezpečnost a ochranu majetku a zdraví občanů města Ústí nad Labem, jeho městských částí Vaňov, Krásné Březno, Neštěmice a Mojžíř, a přilehlých obcí Povrly, Trmice, Stadice a Řehlovice, kde jsme podle původních odhadů a informací z krizového štábu magistrátu města také očekávali značné problémy a ohrožení obyvatel, jsou maximálně zajištěny a jejich činnost monitorována," říká mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Postupně se stoupající hladinou byly vysílány do akcí jednotky HZS ÚK dobrovolné jednotky z obcí Stebno, Povrly, Mojžíř, Velké Březno, Malé Březno, Velké Chvojno, Telnice, Řehlovice, a také se zapojily SDH městských částí Střekov, Neštěmice a Božtěšice.

Po celou dobu je jasně nastavený postup při nasazení jednotek.

Ze stanice HZS ÚK Ústí nad Labem byl už v pondělí pro zajištění bezpečnosti obyvatel městské části Střekov vyslán odřad profesionálních hasičů ze stanice ve Všebořicích, který čítal 6 příslušníků a techniku CAS24 T815 s člunem, cisternu s PHM a týlový kontejner, a dokonce i výškovou techniku AP27, pokud by nastal v této oblasti problém. Tato část jednotky HZS se na nezbytně nutnou dobu přesunula do prostor bývalé požární stanice jednotky hasičů a.s. Spolchemie v areálu společnosti Setuza.

Dále bylo rozhodnuto o nasazení jednotek SDH obce Stebno a Řehlovice v městské části Vaňov, kde zajistil magistrát města zázemí pro MP, ZZS a naše jednotky v areálu MŠ.

Tímto jsme byli připraveni pomoci i v oblastech, kde se předpokládala nedostupnost z centra města. (Stanice Všebořice – dojezd)

Úkolem všech nasazených jednotek bylo zajistit zejména záchranu životů a ochranu zdraví občanů města a také ochranu majetku. Tomu, kdo se na nás obrátil, jsme zajistili čerpadla, elektrocentrály nebo osvětlovací soupravy. Na určených místech jsme nasadili jednotky.

V akci jsou mimo již zmíněných jednotek i jednotky hasičů SŽDC, Spolchemie, členové týmu VZS ČČK a další.

V pohotovosti byla po celou dobu také povolaná technika ZÚ Hlučín a Zbiroh, které na pokyn Generálního ředitelství HZS a podle požadavku krizového štábu HZS pro ústecký kraj, zatím přesunula na naši požární stanici a podle pokynů se nasazuje do zatopených lokalit, zejména na území územních odborů Litoměřice a Děčín.

Ze stanice Ústí nad Labem byl přesunut člun do obce Křešice na litoměřicku, technikou AV 15 bylo zajištěno ustavení vysokokapacitní čerpací stanice v obcíchna Litoměřicku, neustále probíhá dovoz a přesun určeného materiálu. Do určených lokalit se naváží materiál a prostředky humanitární pomoci, máme posílen dokonce i štáb o dobrovolníky.

Se všemi nasazenými jednotkami jsme v neustálém spojení, a proto odmítáme, že by postrádaly pohonné hmoty, jídlo, materiální zabezpečení nebo cokoliv, co by ke své činnosti potřebovali, tak jak je medializováno.

Stálý štáb hasičů je v neustálém kontaktu s krizovými štáby obcí a pravidla a taktika zásahů jasně nastavena.

"Velký dík a ocenění si zaslouží za dosavadní úsilí i všichni dobrovolníci, kteří pomáhali při stavbě protipovodňových opatření. Desítky hodin pytlovali a v koordinaci s městskými službami, které zajišťují materiál a techniku, stavěli hráze nejen na Střekovském nábřeží a v centru města, ale i všude tam, kde to bylo naším štábem a magistrátem města dohodnuto," podotkl Marvan.

Do včerejší noci, dokud voda stoupala, jsme vyvíjeli činnosti, směřující zejména k záchraně životů a k ochraně bezpečnosti občanů a ochraně jejich majetku tak, abychom zvládali koordinovat všechny požadavky. Máme k dispozici databázi nabídnuté materiální a věcné pomoci, kterou občané nabízejí. Komunikujeme se všemi, kteří pomoc nabízejí.

Z těchto prostředků pak budou v maximální možné míře uspokojovány potřeby občanů, pokud se o pomoc na štáb HZS obrátí.

"Pokud se všichni budou řídit pokyny a pravidly, která jsou jasně nastavena, celou situaci zvládneme ke spokojenosti všech občanů a zainteresovaných složek," dodává Marvan.

Napsal
Jan Vraný
Author: Jan VranýEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Audioverze Most/Ústecko - Profesionální hasiči důrazně odmítají tvrzení, která zazněla v některých médiích, že hasiči, nasazení na akcích, souvisejících s likvidací následků letošních povodní v Ústí nad Labem a přilehlých obcích, cokoliv postrádali. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Od rána 2.6. kdy zahájil činnost stálý štáb HZS pro územní odbor Ústí nad Labem, vedený plk. Mgr. Pavlem Faltysem, je na Ústecku maximum podpory směřováno k nasazeným a tímto štábem řízeným jednotkám HZS a JSDH obcí. Od neděle je ve výkonu nasazeno maximum všech členů štábu, kteří koordinují práci, nasazení a materiální zajištění všech hasičů v terénu. Pohonné hmoty, strava a pravidelné střídání na místech je po celo dobu zajištěno. Všechny jednotky a jejich příslušníci, které jsme vyslali do terénu, aby zajišťovaly bezpečnost a ochranu majetku a zdraví občanů města Ústí nad Labem, jeho městských částí Vaňov, Krásné Březno, Neštěmice a Mojžíř, a přilehlých obcí Povrly, Trmice, Stadice a Řehlovice, kde jsme podle původních odhadů a informací z krizového štábu magistrátu města také očekávali značné problémy a ohrožení obyvatel, jsou maximálně zajištěny a jejich činnost monitorována, říká mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Postupně se stoupající hladinou byly vysílány do akcí jednotky HZS ÚK dobrovolné jednotky z obcí Stebno, Povrly, Mojžíř, Velké Březno, Malé Březno, Velké Chvojno, Telnice, Řehlovice, a také se zapojily SDH městských částí Střekov, Neštěmice a Božtěšice. Po celou dobu je jasně nastavený postup při nasazení jednotek. Ze stanice HZS ÚK Ústí nad Labem byl už v pondělí pro zajištění bezpečnosti obyvatel městské části Střekov vyslán odřad profesionálních hasičů ze stanice ve Všebořicích, který čítal 6 příslušníků a techniku CAS24 T815 s člunem, cisternu s PHM a týlový kontejner, a dokonce i výškovou techniku AP27, pokud by nastal v této oblasti problém. Tato část jednotky HZS se na nezbytně nutnou dobu přesunula do prostor bývalé požární stanice jednotky hasičů a.s. Spolchemie v areálu společnosti Setuza. Dále bylo rozhodnuto o nasazení jednotek SDH obce Stebno a Řehlovice v městské části Vaňov, kde zajistil magistrát města zázemí pro MP, ZZS a naše jednotky v areálu MŠ. Tímto jsme byli připraveni pomoci i v oblastech, kde se předpokládala nedostupnost z centra města. (Stanice Všebořice – dojezd) Úkolem všech nasazených jednotek bylo zajistit zejména záchranu životů a ochranu zdraví občanů města a také ochranu majetku. Tomu, kdo se na nás obrátil, jsme zajistili čerpadla, elektrocentrály nebo osvětlovací soupravy. Na určených místech jsme nasadili jednotky. V akci jsou mimo již zmíněných jednotek i jednotky hasičů SŽDC, Spolchemie, členové týmu VZS ČČK a další. V pohotovosti byla po celou dobu také povolaná technika ZÚ Hlučín a Zbiroh, které na pokyn Generálního ředitelství HZS a podle požadavku krizového štábu HZS pro ústecký kraj, zatím přesunula na naši požární stanici a podle pokynů se nasazuje do zatopených lokalit, zejména na území územních odborů Litoměřice a Děčín. Ze stanice Ústí nad Labem byl přesunut člun do obce Křešice na litoměřicku, technikou AV 15 bylo zajištěno ustavení vysokokapacitní čerpací stanice v obcíchna Litoměřicku, neustále probíhá dovoz a přesun určeného materiálu. Do určených lokalit se naváží materiál a prostředky humanitární pomoci, máme posílen dokonce i štáb o dobrovolníky. Se všemi nasazenými jednotkami jsme v neustálém spojení, a proto odmítáme, že by postrádaly pohonné hmoty, jídlo, materiální zabezpečení nebo cokoliv, co by ke své činnosti potřebovali, tak jak je medializováno. Stálý štáb hasičů je v neustálém kontaktu s krizovými štáby obcí a pravidla a taktika zásahů jasně nastavena. Velký dík a ocenění si zaslouží za dosavadní úsilí i všichni dobrovolníci, kteří pomáhali při stavbě protipovodňových opatření. Desítky hodin pytlovali a v koordinaci s městskými službami, které zajišťují materiál a techniku, stavěli hráze nejen na Střekovském nábřeží a v centru města, ale i všude tam, kde to bylo naším štábem a magistrátem města dohodnuto, podotkl Marvan. Do včerejší noci, dokud voda stoupala, jsme vyvíjeli činnosti, směřující zejména k záchraně životů a k ochraně bezpečnosti občanů a ochraně jejich majetku tak, abychom zvládali koordinovat všechny požadavky. Máme k dispozici databázi nabídnuté materiální a věcné pomoci, kterou občané nabízejí. Komunikujeme se všemi, kteří pomoc nabízejí. Z těchto prostředků pak budou v maximální možné míře uspokojovány potřeby občanů, pokud se o pomoc na štáb HZS obrátí. Pokud se všichni budou řídit pokyny a pravidly, která jsou jasně nastavena, celou situaci zvládneme ke spokojenosti všech občanů a zainteresovaných složek, dodává Marvan. var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: Jan VranýEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloakce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addyce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679 = honza.vrany + @; addyce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679 = addyce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679 + seznam + . + cz; var addy_textce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679 = honza.vrany + @ + seznam + . + cz;document.getElementById(cloakce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679).innerHTML += +addy_textce34dcc18f6f9d180048a01f8747d679+; GSpeech

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

×

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

×