26. února 2017 Svátek má Dorota

Most/Ústí nad Labem - Profesionální hasiči varují obyvatele zaplavených objektů v severních Čechách před předčasným používáním vysoušečů.

Město Ústí nad Labem zajistilo pro občany postižené povodněmi na Ústecku vysoušeče. "V tuto chvíli ale ještě není vhodné je používat. Zatím by to totiž byla zbytečná práce. Dokud se stěny rosí a voda z nich stéká, vysoušet nemá cenu," říká mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. 

Stěny zaplaveného objektu je nutno nejdříve oťukat a intenzivně větrat. Podle odhadů bude možné vysoušeče nasadit tak za tři týdny až měsíc. Nyní by to bylo jen plýtvání energií lidí a penězi.

"Až to bude aktuální, bude systém výdeje vysoušečů pro potřebné upřesněn," podotkl Marvan. Do Ústí zmírnit následky letošních povodní pravidelně odjíždějí také policisté z Mostu, kteří v zaplavených lokalitách Ústecka zajišťují kontrolní činnost ve dne v noci. V Ústí od začátku záplav zajišťuje a koordinuje pomocné práce dobrovlníků také tým mostecké Akademie dobrovolných záchranářů ČR. Jeho členové i dobrovolníci nyní pracují na odklízení v zaplavených oblastech.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.