Zprávy z Mostu

Strážník v civilu zneškodnil nebezpečného recidivistu

Reklama

Most - Mostecký strážník Petr M. zneškodnil opilého ozbrojeného muže, který ohrožoval nožem jednoho z návštěvníků mosteckých  Pivních slavností.

"V osobním volnu jsem se zúčastnil pivních slavností u Komosu. Když jsem se vracel z toalety viděl jsem před pódiem, kde probíhala živá hudební produkce, jak tancuje několik malých dětí a mezi nimi starší prošedivělý muž. Tento muž tančící děti opakovaně chytal za ruce a snažil se s nimi tančit, kdy dle mého názoru nebyl s dětmi nijak spřízněn," popsal sled událostí strážník Petr M. 

K tomuto prošedivělému muži poté přistoupil jiný muž. "Pro hluk jsem ale neslyšel co si tito muži povídají, i když jsem od nich stál asi 10 metrů, ale vypozoroval  jsem, že tento muž, který přišel  k prošedivělému muži, který tančil s dětmi je otcem jedno z dětí  a dával mu jasně najevo, že si nepřeje aby  tančil z jeho dítětem. Toto jsem vypozoroval z posunků a gest mezi těmito muži," říká strážník v civilu.

"Dále jsem viděl jak prošedivělý muž začal strkat  do tohoto muže a otce dítěte. Ten si toto nenechal líbit a rovněž do prošedivělého muže strčil a  vypadalo, že se muži  poperou, když v té chvíli prošedivělý muž vytáhl ze zadní kapsy kalhot  otvírací nůž a začal druhého muže ohrožovat," líčí sled událostí Petr M.

Vzhledem k tomu, že útočník vytáhl nůž a ohrožoval druhého muže a bylo zde reálné nebezpečí, že by mohl zranit muže a rovněž  i některé z kolem stojících dětí, se strážník rozhodl, že zakročí. V ten okamžik už ale někdo z návštěvníků celý incident ohlásil na tísňovou linku 156. "Šedivého muže, ke kterému jsem přistoupil z boku jsem vyzval aby zanechal svého jednání a rovněž jsem se slovně prohlásil, že jsem strážník Městské policie Most, kdy na toto muž reagoval slovy  "jdi do pr.., nebo tě taky podřežu" a ihned poté naznačil prudký pohyb rukou," popsal událost strážník.

"Na toto jsem okamžitě zareagoval a muže za použití všech zákonných donucovacích prostředků (hmatů, chvatů) zpacifikoval a následně vyvedl do parčíku za Kosmosem, kde si muže již převzala hlídka strážníků, která se dostavila na místo," podotkl strážník.

"V době, kdy jsem útočníka s nožem vyváděl do přilehlého parčíku, kde jsem ho chtěl předat hlídce policie  se do mého zákroku začali vměšovat lidé, kteří neviděli co mému zákroku předcházelo a začali mě slovně napadat," popisuje případ Petr M. Útočníka posléze zadržela přivolaná hlídka strážníků, která ho omezila na osobní svobodě a poté předala státní policii. Následně policisté zjistili, že šlo o několikrát trestaného recidivistu násilné trestné činnosti s mnohaletým pobytem ve vězení. 

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.