22. února 2017 Svátek má Petr

Mostecko - Díky všímavosti policisty, který zrovna čerpal volno, byl v těchto dnech dopaden zloděj. Strážce zákona po zaparkování auta zpozoroval muže, který se mu zdál podezřelý.

Podle jeho slov se choval poněkud divně, a tak ho „po očku“ sledoval. Muž se však náhle vzdálil. Po chvíli policista uslyšel řinkot skla, okamžitě tedy vyběhl za zvukem.

Tam v cizím autě uviděl onoho muže. Podezřelý si pozornosti všiml a dal se na útěk. Policista ho pronásledoval a zároveň přivolal své kolegy. Po chvíli mu ale muž zmizel z dohledu. Pátrání po neustanoveném pachateli i tak netrvalo dlouho. Nedaleko byl policejní hlídkou dopaden díky přesnému popisu.

Zadržený Mostečan putoval na služebnu, kde si z rukou policejního komisaře převzal obvinění z několika trestných činů. Vloupání do auta totiž není to jediné, čeho se měl dopustit. Podle policistů v dubnu ještě vlezl do cizí garáže. Odtamtud měly zmizet věci za téměř 21.500 korun, šlo o potraviny a nářadí. Poničení zaparkovaného auta si majitel vyčíslil na 35 tisíc korun.

Mostečanovi ve věku 37 let nyní za přečiny krádeže a poškození cizí věci hrozí trestní sazba až na tři roky. Přitížila mu trestní minulost. Stíhán je na svobodě. Na případu policisté nadále pracují.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.