Sobota 26. květen 2018
Svátek má Filip
Archivováno

Most/severní Čechy - Síla a moc sociálních sítí opět o sobě dává vědět a "povodňová" vlna solidarity opět "zaplavuje" v pozitivním slova smyslu Internet. Tentokrát jde o poděkování záchranářům netradiční formou, a to palcem nahoru!

"Přemýšlel jsem, jak bychom my, Ústečané, mohli hromadně poděkovat všem, kteří našemu městu a nám všem pomohli a pomáhají s povodní. Tak jsem začal zvedat palec nahoru, kdykoli projíždím kolem hasičů, záchranářů, policistů, strážníků, dobrovolníků a nyní i vojáků. A ono to funguje, palec Vám opětují a věřím, že jim takové gesto udělá radost," říká na svém facebookovém profilu Frank Janata z Ústí nad Labem.

Jeho nápad a netradiční poděkování gestem tak už začínají napodobovat desítky, možná stovky lidí. Nejen na Ústecku tak v současné době mnozí lidé zvedají palce a usmívají se na zasahující hasiče, dobrovolníky, záchranáře, policisty nebo  vojáky.  "A když půjdu pěšky, zatleskám jim. ... Zkusíte to se mnou?" ptá se Frank Janata. 

Tento počin nic nestojí a naopak vnese do vypjaté situace alespoň hřejivý úsměv. Právě dobrovolníci, hasiči, policisté a záchranáři si totiž o letošních záplavách v republice opět sáhli na samé dno svých sil. A pomáhají dál a s velkou chutí. Mnozí  nich pomáhají ostatním i když i oni byli postiženi velkou vodou. 

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací