Zprávy z Mostu

Palec nahoru jako poděkování všem, kteří pomáhají s likvidací následků povodní

Reklama

Most/severní Čechy - Síla a moc sociálních sítí opět o sobě dává vědět a "povodňová" vlna solidarity opět "zaplavuje" v pozitivním slova smyslu Internet. Tentokrát jde o poděkování záchranářům netradiční formou, a to palcem nahoru!

"Přemýšlel jsem, jak bychom my, Ústečané, mohli hromadně poděkovat všem, kteří našemu městu a nám všem pomohli a pomáhají s povodní. Tak jsem začal zvedat palec nahoru, kdykoli projíždím kolem hasičů, záchranářů, policistů, strážníků, dobrovolníků a nyní i vojáků. A ono to funguje, palec Vám opětují a věřím, že jim takové gesto udělá radost," říká na svém facebookovém profilu Frank Janata z Ústí nad Labem.

Jeho nápad a netradiční poděkování gestem tak už začínají napodobovat desítky, možná stovky lidí. Nejen na Ústecku tak v současné době mnozí lidé zvedají palce a usmívají se na zasahující hasiče, dobrovolníky, záchranáře, policisty nebo  vojáky.  "A když půjdu pěšky, zatleskám jim. ... Zkusíte to se mnou?" ptá se Frank Janata. 

Tento počin nic nestojí a naopak vnese do vypjaté situace alespoň hřejivý úsměv. Právě dobrovolníci, hasiči, policisté a záchranáři si totiž o letošních záplavách v republice opět sáhli na samé dno svých sil. A pomáhají dál a s velkou chutí. Mnozí  nich pomáhají ostatním i když i oni byli postiženi velkou vodou. 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 18. říjen 2016

  Litvínov - Hokejisté Litvínova na domácí ledové ploše hostili v úterý v podvečer hokejisty Mountfield Hradec Králové. Dramatické utkání mělo dynamický náboj až do samotného konce. V osmapadesáté minutě Litvínov vyrovnal a po prodloužení tak nakonec Verva vyhrála 3:2. Domácí se tak radují ze dvou bodů.

 • 18. říjen 2016

  Most - Čtvrtým rokem po sobě okořenili stolní hokejisté podzimní část sezóny akcí s názvem 24 hodin stolního hokeje. Letos poprvé byl tento neobvyklý turnaj zařazen do projektu ČUS – Sportuj s námi a v mosteckém Středisku volného času se při něm představila více než stovka hráčů a hráček.

 • 17. říjen 2016

  Mostecko - Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

Co se chystá

 • 20. říjen 2016

  Most - Členové místního Svazu bojovníků za svobodu položí 27. října při příležitosti výročí vzniku samostatného Československa květiny a věnce u sochy Tomáše G. Masaryka. Jejich setkání se uskuteční v obřadní síni magistrátu. Pietní akt by měl začít zhruba ve čtvrt na tři odpoledne, zvána je i široká veřejnost.

 • 18. říjen 2016

  Most - Příznivci a fanoušci undergroundové hudby v pátek slaví svátek. Mostecký music club Metro totiž opět rozvibruje Drum & Bass a tentokrát se je na co těšit. Do Mostu totiž zavítá český DJ a producent Rido.

 • 18. říjen 2016

  Kadaň - Oblíbená hudební skupina Katapult opět míří do Kadaně. Tentokrát v rámci nového tour „Kladivo na život".

 • 17. říjen 2016

  V oblastním muzeu v Mostě bude v listopadu rušno. Návštěvníci se můžou těšit na dvě výstavy a dva přenáškové cykly. Dozvědět se tu můžete něco například o bitvě u Chlumce, nebo se podívat do minulosti Mostecka. Mimo to vás ale také čekají výstavy "Chleba za milion" a předsavení navráceného barokního obrazu "Vražda jeptišek v Mostě".

 • 15. říjen 2016

  Most, Ústecký kraj - Festival určený zejména pro začínající regionální kapely Festklip zvolí nejlepší hudební klipy. Vyhlášení vítězů zůstává v Mostě. Náš zpravodajský server bude slavnostní večer vysílat v živém přenosu.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.