Zprávy z Mostu

Požáry v elektrárnách naštěstí byly jen fingované

Reklama

Ledvice/Počerady – Požár rozvodny v budově odsíření vznikl v Elektrárně Ledvice. Jakmile si směnový inženýr ověřil vznik této mimořádné události, informoval o ní profesionální hasiče ze sousedních Dolů Bílina a členy havarijního štábu. Požár byl nahlášen v 10:04 hodin, důlní hasiči dorazili na místo o čtyři minuty později. V 10:15 byl požár zlikvidován… Tak nějak lze zestručnit průběh úterního havarijního cvičení v Elektrárně Ledvice.

„Jeho smyslem bylo prověřit, zda během mimořádných událostí, které mohou v jakékoliv elektrárně nastat, funguje vše tak, jak má. Kromě času dojezdu hasičů a jejich vlastního zásahu se proto kontrolovalo, zda je trasa k objektu dostatečně průjezdná a jak probíhá spolupráce mezi nimi a naší požární hlídkou. Vzhledem k tomu, že důlní hasiči mají svou stanici doslova za plotem elektrárny, nemáme vlastní hasičský sbor, ale právě jen požární hlídky složené z našich zaměstnanců. Ti jsou ovšem vesměs dobrovolnými hasiči v místě svého bydliště, takže dobře ví, jak se mají chovat, když by narazili na opravdový požár,“ poznamenal k cvičení Milan Bartl, vedoucí odboru řízení provozu Elektrárny Ledvice, který je zároveň místopředsedou Havarijního štábu.

Jak k tomu dodal Ivan Novotný, technik požární ochrany v Elektrárně Ledvice, samozřejmostí bylo i ověření kouřových čidel a elektronického systému příjmu hlášení o požáru, který je umístěn v centrální dozorně. „Mimo jiné se rovněž ověřoval způsob a rychlost evakuace osob z objektu na centrální shromaždiště, rychlost splnění ohlašovací povinnosti o mimořádné situaci orgánům státní správy a samosprávy v okolí. Kromě hasičů musel na místě zasahovat i náš provozní elektrikář, jehož úkolem bylo nejdříve odpojit rozvodnu od sítě, aby mohl proběhnout hasební zásah,“ uvedl Ivan Novotný.

Podobné havarijní cvičení proběhlo v květnu i v Elektrárně Počerady, kde v administrativní budově, konkrétně v laboratořích vznikl simulovaný požár s podezřením na únik plynů. „I zde řešil směnový inženýr mimořádnou událost ve spolupráci s jednotkou Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady. Zaměstnanci elektrárny byli rozhlasem vyrozuměni o vzniku mimořádné události a směnový inženýr vyhlásil evakuaci všech osob z administrativní budovy. Cvičení se zúčastnila také jednotka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje ze stanice Žatec, jejíž členové měli za úkol vytvořit v elektrárně kvůli úniku plynů dekontaminační pracoviště,“ řekl Josef Tisoň, specialista útvaru havarijní připravenosti, který má ve Skupině ČEZ na starost havarijní připravenost klasických a vodních elektráren. Jak dodal na závěr, obě cvičení proběhla bez vážných nedostatků. „Samozřejmě nějaké drobnosti se našly, ale od toho tato havarijní cvičení jsou, aby se už příště nevyskytovaly.“

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.