24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Mostecký magistrát zaznamenal další významný úspěch. V soutěži Úřad roku „Půl na půl" – respekt k rovným příležitostem, určené městským a krajským úřadům, zvítězil v kategorii obcí III. typu.

Prokázal tak, že je schopen poskytovat rovné příležitosti bez ohledu na pohlaví či různá znevýhodnění. Obce a kraje v České republice se mohly soutěže zúčastnit ve čtyřech kategoriích. Kategorie obcí III. typu, která zahrnuje velká města a městské části, se v letošním roce zúčastnilo dvanáct úřadů.

„V předchozích ročnících pravidelně vítězil Úřad městské části Praha 18, v letošním roce však uspěl mostecký magistrát. Ten byl oceněn zejména za přístup ke svým zaměstnancům, který zahrnuje poskytování nadstandardních benefitů a poskytování rovných příležitostí mužům i ženám, což potvrdil i genderový audit. Velmi výraznou roli při celkovém hodnocení sehrál rovněž projekt Společné příležitosti, který byl spuštěn v roce 2012. Tento úspěch mě těší o to více, že jde o výsledek společné práce mnoha lidí, bez kterých by se to zcela jistě nepodařilo,“ uvedla tajemnice magistrátu Jaroslava Boudová.

Soutěž vyhlašuje již od roku 2007 ministerstvo vnitra ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Gender Studies, která porovnává rovnost příležitostí pro muže a ženy, ale také třeba pro osoby pečující o nemocného člena rodiny, nebo které jsou jinak znevýhodněny při výkonu zaměstnání.

Cílem soutěže je sledovat, jak se daří zavádět principy rovnosti žen a mužů na úřadech veřejné správy v České republice a zvýšit vnímavost úřadů k této problematice ve městech a obcích. 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.