Zprávy z Mostu

Mostecký magistrát zabodoval v soutěži Úřad roku

Reklama

Most - Mostecký magistrát zaznamenal další významný úspěch. V soutěži Úřad roku „Půl na půl" – respekt k rovným příležitostem, určené městským a krajským úřadům, zvítězil v kategorii obcí III. typu.

Prokázal tak, že je schopen poskytovat rovné příležitosti bez ohledu na pohlaví či různá znevýhodnění. Obce a kraje v České republice se mohly soutěže zúčastnit ve čtyřech kategoriích. Kategorie obcí III. typu, která zahrnuje velká města a městské části, se v letošním roce zúčastnilo dvanáct úřadů.

„V předchozích ročnících pravidelně vítězil Úřad městské části Praha 18, v letošním roce však uspěl mostecký magistrát. Ten byl oceněn zejména za přístup ke svým zaměstnancům, který zahrnuje poskytování nadstandardních benefitů a poskytování rovných příležitostí mužům i ženám, což potvrdil i genderový audit. Velmi výraznou roli při celkovém hodnocení sehrál rovněž projekt Společné příležitosti, který byl spuštěn v roce 2012. Tento úspěch mě těší o to více, že jde o výsledek společné práce mnoha lidí, bez kterých by se to zcela jistě nepodařilo,“ uvedla tajemnice magistrátu Jaroslava Boudová.

Soutěž vyhlašuje již od roku 2007 ministerstvo vnitra ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Gender Studies, která porovnává rovnost příležitostí pro muže a ženy, ale také třeba pro osoby pečující o nemocného člena rodiny, nebo které jsou jinak znevýhodněny při výkonu zaměstnání.

Cílem soutěže je sledovat, jak se daří zavádět principy rovnosti žen a mužů na úřadech veřejné správy v České republice a zvýšit vnímavost úřadů k této problematice ve městech a obcích. 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.