Čtvrtek 21. únor 2019
Svátek má Lenka

Most - Policie obvinila 26letého muže z Kolína a obvinila ho ze zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinu porušování domovní svobody a krádeže. Muž měl v Mostě oloupit dvě seniorky a třetí okradl. Soud obviněného poslal do vazby, za loupež už byl odsouzen a z vězení přišel loni v prosinci.

"První případ loupeže se stal v lednu. Muž na sídlišti Zahradní zazvonil v pátém patře domu na ženu starší 80 let. Když mu otevřela dveře, tak ji od dveří násilně odstrčil a chtěl peníze. Nakonec ji tlačil oběma rukama do hrudníku tak silně, až žena narazila na stěnu v chodbě bytu, a spadla na zem. Toho muž využil, vnikl dovnitř a začal byt prohledávat. Poškozená vyběhla na chodbu a volala o pomoc, lapka z bytu utekl. K odcizení věcí nedošlo," uvádí k případu policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Druhý případ krádeže se stal hned na sousedním sídlišti Liščí vrch v únoru. V pozdní odpoledne šla domů starší žena a u dveří svého bytu si položila na zem otevřenou kabelku, aby si odemkla. Toho zloděj využil, sáhl do kabelky pro peněženku a dal se na útěk. Žena za ním běžela, ale nedostihla ho.

Do třetice došlo k loupeži v únoru hned druhý den po krádeži. Na sídlišti Zahradní se v poledne vracela do místa svého bydliště seniorka. Do výtahu s ní nastoupil i obviněný muž. Když vystupovala, muž do ní strčil zezadu a vytrhl jí z ruky kabelku. Důchodkyně ztratila rovnováhu a spadla ze schodů. Její volání o pomoc uslyšel soused, který vyběhl ven za lupičem a pronásledoval ho. "Ten kabelku při útěku odhodil. Díky aktivní spolupráci tohoto občana byl lupič nedaleko místa činu ještě týž den zadržen a skončil v cele. Za tato jednání stíhanému hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," dodává mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací