Zprávy z Mostu

Začíná další invaze afrického horkého vzduchu

Reklama

Most -  Před námi je možná (snad ano) vrchol léta a tím i zároveň hlavních školních prázdnin – po většině Evropy se znovu rozlije horký vzduch mající původ v Africe.

Čekají nás horké dny. Foto: Rodrigo Favera / Creative Commons

Vedro se v nejbližších dnech (zejména v druhé polovině týdne) alespoň částečně očekává v Portugalsku, ve Španělsku, ve Francii, v Itálii, ve Švýcarsku, v Německu, v Lucembursku, v Chorvatsku, na Slovensku, v Polsku, v Srbsku, v Rumunsku nebo také v Maďarsku – ve všech případech by maxima měla dosahovat 34 až 40°C, v ojedinělých případech dokonce i o krapet více. Nepříjemně však samozřejmě bude také na Mostecku.

V úterý 4. srpna by u našich německých sousedů měla být k vidění brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojená nepříliš výrazná fronta, která by Němcům (a Dánům) mohla dopřát nějakou tu bouřku. Mostecko by mělo být na suchu – už od rána by mělo převládat slunečné počasí v podobě jasné až polojasné oblohy. Nějaká přeháňka či bouřka by se teoreticky mohla zjevit v pozdních večerních hodinách, o nic významného by nicméně jít nemělo. Úterní nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 33°C, na Meziboří kolem 31°C, ty nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve středu 5. srpna by k žádné velké změně dojít nemělo – znovu to vypadá na kombinaci žluté a modré v podání skoro jasné až polojasné, pouze dočasně až oblačné, oblohy. Co se srážek týče, nebudeme-li počítat případné přeháňky a bouřky v nočním čase, tak se zdají být nulové. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 31°C, na Meziboří kolem 28°C, nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve čtvrtek s velkou pravděpodobností odstartuje dekáda nanejvýš úmorných dnů – předposlední den pracovního týdne by měl nabídnout nejvyšší odpolední teploty okolo 35°C, na Meziboří okolo 32°C, nejnižší ranní by se pak měly motat kolem 17°C, na Meziboří kolem 15°C. Potřeba by měly být především sluneční brýle a opalovací krémy.

Ještě hůře by mohlo být v pátek, kdy by se maxima mohla pohybovat až okolo 38°C, na Meziboří okolo 35°C. O následném víkendu zřejmě ještě vlna veder neskončí, záležet však bude na práci předpokládané studené fronty. Bude-li stát za nic, počítejte nadále s teplotami vysoko přes 30°C, a to i v úvodu dalšího týdne.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.