Zprávy z Mostu

Začíná další invaze afrického horkého vzduchu

Reklama

Most -  Před námi je možná (snad ano) vrchol léta a tím i zároveň hlavních školních prázdnin – po většině Evropy se znovu rozlije horký vzduch mající původ v Africe.

Čekají nás horké dny. Foto: Rodrigo Favera / Creative Commons

Vedro se v nejbližších dnech (zejména v druhé polovině týdne) alespoň částečně očekává v Portugalsku, ve Španělsku, ve Francii, v Itálii, ve Švýcarsku, v Německu, v Lucembursku, v Chorvatsku, na Slovensku, v Polsku, v Srbsku, v Rumunsku nebo také v Maďarsku – ve všech případech by maxima měla dosahovat 34 až 40°C, v ojedinělých případech dokonce i o krapet více. Nepříjemně však samozřejmě bude také na Mostecku.

V úterý 4. srpna by u našich německých sousedů měla být k vidění brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojená nepříliš výrazná fronta, která by Němcům (a Dánům) mohla dopřát nějakou tu bouřku. Mostecko by mělo být na suchu – už od rána by mělo převládat slunečné počasí v podobě jasné až polojasné oblohy. Nějaká přeháňka či bouřka by se teoreticky mohla zjevit v pozdních večerních hodinách, o nic významného by nicméně jít nemělo. Úterní nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 33°C, na Meziboří kolem 31°C, ty nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve středu 5. srpna by k žádné velké změně dojít nemělo – znovu to vypadá na kombinaci žluté a modré v podání skoro jasné až polojasné, pouze dočasně až oblačné, oblohy. Co se srážek týče, nebudeme-li počítat případné přeháňky a bouřky v nočním čase, tak se zdají být nulové. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 31°C, na Meziboří kolem 28°C, nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve čtvrtek s velkou pravděpodobností odstartuje dekáda nanejvýš úmorných dnů – předposlední den pracovního týdne by měl nabídnout nejvyšší odpolední teploty okolo 35°C, na Meziboří okolo 32°C, nejnižší ranní by se pak měly motat kolem 17°C, na Meziboří kolem 15°C. Potřeba by měly být především sluneční brýle a opalovací krémy.

Ještě hůře by mohlo být v pátek, kdy by se maxima mohla pohybovat až okolo 38°C, na Meziboří okolo 35°C. O následném víkendu zřejmě ještě vlna veder neskončí, záležet však bude na práci předpokládané studené fronty. Bude-li stát za nic, počítejte nadále s teplotami vysoko přes 30°C, a to i v úvodu dalšího týdne.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. červen 2016

  Klíny - Na střeše skončil v neděli nad ránem osobní automobil v serpentinách na silnici z Klínů na Litvínov. Dosud z nezjištěných příčin vylétlo vozidlo z vozovky a skončilo v lesním porostu. Po příjezdu policejních hlídek na místo, ale v havarovaném automobilu policisté nikoho nenalezli. 

 • 26. červen 2016

  Litvínov - Sehnat bydlení v Litvínově podle představ vyžaduje mnoho času. Ne všichni si však mohou dovolit procházet desítky inzerátů. Není to jen zdlouhavé, ale i zbytečné.

 • 24. červen 2016

  Litvínov - Vzlet vrtulníku letecké záchranky v pátek odpoledne zaznamenaly v Litvínově desítky lidí pobíž Máje. Právě tam totiž záchranáři zasahovali u zdravotní komplikace malého dítěte. Kvůli přistání vrtulníku na místě zasahovali i strážníci, kteří na žádost záchranné služby uzavřeli tamní komunikaci.

Sport

 • 27. červen 2016

  Most - Neúplným dvanáctým kolem byla tuto neděli zakončena předprázdninová část DRFG Mostecké ligy. V něm na sebe za pro fotbal velmi příjemného počasí narazilo ve čtyřech zápasech osm týmů ligy.

 • 23. červen 2016

  Most - Hned několik krasobruslařek/ů mosteckého oddílu krasobruslení obsadilo přední příčky žebříčků v rámci soutěží Českého poháru, Poháru ČKS A a Poháru ČKS B v sezóně 2015/2016.

 • 20. červen 2016

  Most - Mostečtí hráči malého fotbalu nastoupili v barvách svých týmů k pěti zápasům 11. kola DRFG Mostecké ligy. Na tempu jednotlivých utkání i docházce některých z mužstev se ale podepsaly blížící se prázdniny. Přesto byly k vidění zajímavé jak kolektivní tak individuální výkony.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 24. červen 2016

  Chomutov - Naprosto jedinečné stroje můžete obdivovat až do neděle 26. června a poté 26. až 28. srpna 2016 v železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově. Všichni fandové historie, cestování a železnic, pospěšte si, jinak nepřístupný sklad je otevřený doslova jen pár hodin v roce.

 • 24. červen 2016

  Ústecký kraj - Chcete si vyrazit na romantický výlet se spoustou zajímavých zastávek? Představujeme vám turistické linky Dopravy Ústeckého kraje. Po kolejích i po vodě vás zavedou na ta nejhezčí místa našeho regionu.

 • 21. červen 2016

  Mníšek – Nedaleko Mníšku v Krušných horách nad Janovem na Mostecku najdete rozhlednu Jeřabina. Nabízí úžasné výhledy na svahy Krušných hor, louky na jejich vrcholech, větrné elektrárny i města v nížině.

 • 20. červen 2016

  Děčín - Zřejmě nejúchvatnější pohled na město Děčín a jeden z nejhezčích výhledů v Ústeckém kraji vůbec – to nabízí Pastýřská stěna. My se na strmou pískovcovou skálu sahající až 160 metrů nad hladinu řeky Labe, která se klikatí v údolí, podívali s naší 360° kamerou.

 • 15. červen 2016

  Úštěk - Město Úštěk se rozkládá uprostřed romantické krajiny severních Čech mezi Litoměřicemi a Českou Lípou. Nejhodnotnější částí města je jeho střed s mnoha zachovalými pozdně gotickými měšťanskými domy, prohlášený památkovou rezervací. Proto byl Úštěk nejednou využit jako kulisa k filmům. Vzpomeňte si třeba na Kolju nebo muzikál Rebelové.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.