Zprávy z Mostu

Začíná další invaze afrického horkého vzduchu

Reklama

Most -  Před námi je možná (snad ano) vrchol léta a tím i zároveň hlavních školních prázdnin – po většině Evropy se znovu rozlije horký vzduch mající původ v Africe.

Čekají nás horké dny. Foto: Rodrigo Favera / Creative Commons

Vedro se v nejbližších dnech (zejména v druhé polovině týdne) alespoň částečně očekává v Portugalsku, ve Španělsku, ve Francii, v Itálii, ve Švýcarsku, v Německu, v Lucembursku, v Chorvatsku, na Slovensku, v Polsku, v Srbsku, v Rumunsku nebo také v Maďarsku – ve všech případech by maxima měla dosahovat 34 až 40°C, v ojedinělých případech dokonce i o krapet více. Nepříjemně však samozřejmě bude také na Mostecku.

V úterý 4. srpna by u našich německých sousedů měla být k vidění brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojená nepříliš výrazná fronta, která by Němcům (a Dánům) mohla dopřát nějakou tu bouřku. Mostecko by mělo být na suchu – už od rána by mělo převládat slunečné počasí v podobě jasné až polojasné oblohy. Nějaká přeháňka či bouřka by se teoreticky mohla zjevit v pozdních večerních hodinách, o nic významného by nicméně jít nemělo. Úterní nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 33°C, na Meziboří kolem 31°C, ty nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve středu 5. srpna by k žádné velké změně dojít nemělo – znovu to vypadá na kombinaci žluté a modré v podání skoro jasné až polojasné, pouze dočasně až oblačné, oblohy. Co se srážek týče, nebudeme-li počítat případné přeháňky a bouřky v nočním čase, tak se zdají být nulové. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 31°C, na Meziboří kolem 28°C, nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve čtvrtek s velkou pravděpodobností odstartuje dekáda nanejvýš úmorných dnů – předposlední den pracovního týdne by měl nabídnout nejvyšší odpolední teploty okolo 35°C, na Meziboří okolo 32°C, nejnižší ranní by se pak měly motat kolem 17°C, na Meziboří kolem 15°C. Potřeba by měly být především sluneční brýle a opalovací krémy.

Ještě hůře by mohlo být v pátek, kdy by se maxima mohla pohybovat až okolo 38°C, na Meziboří okolo 35°C. O následném víkendu zřejmě ještě vlna veder neskončí, záležet však bude na práci předpokládané studené fronty. Bude-li stát za nic, počítejte nadále s teplotami vysoko přes 30°C, a to i v úvodu dalšího týdne.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. 08 2016

  Litvínov - Požár elektroinstalce výtahu v panelovém domě na janovském sídlišti v Sadové ulici zaměstnal v úterý odpoledne jednotku profesionálních hasičů z Litvínova a tamní strážníky. Důvodem zahoření byla vadná cívka ve výtahové šachtě. 

 • 23. 08 2016

  Litvínov - Na řidiče pod vlivem návykové látky narazila hlídka litvínovských policistů v ulici PKH. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla opakovaně pozitivní a ukázala hodnoty vyšší než 2,5 promile alkoholu v dechu.

 • 23. 08 2016

  Meziboří - Policisté v Meziboří sdělili minulý týden ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže čtyřiadvacetiletému muži z Litvínovska. Ten měl minulý týden v jednom baru odcizit volně odloženou peněženku za barovým pultem. Muž využil situace, kdy servírka v baru uklízela. Cestou na toaletu si všiml kabelky, z ní vyndal peněženku a odcizil finanční hotovost ne vyšší než pět tisíc korun.

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. 08 2016

  Plasy – Živí tygři, lvi, klokan a další zvířata, k tomu výlet hned po několika koutech světa a navrch minigolf. Takový je zážitkový areál Fantasy golfu v Plasech. Podívejte se dovnitř v našich 360° fotografiích, v nichž se můžete rozhlížet kolem dokola.

 • 18. 08 2016

  Doksy – Přibližně třičtvrtěhodinovou okružní jízdu po Máchově jezeře můžete absolvovat během prázdnin každý den na největší z místní flotily výletních lodí – Máji. Podívejte se s námi na palubu.

 • 08. 08 2016

  Mstišov – Místo na příjemnou procházku v kterémkoliv ročním období, kde se můžete zblízka podívat na lesní zvěř. To je obora ve Mstišově u loveckého zámečku Dvojhradí. Možná byste to do ní neřekli, ale funguje už tři stovky let. Najdete ji u Dubí na Teplicku.

 • 02. 08 2016

  Krušné hory - Hledáte místo s výhledem z Krušných hor, mezi horskými pastvinami, kam se dá dobře zajet autem? Navštivte Strážný vrch v Nové Vsi v Horách na Mostecku s větrným parkem. Strávit pár chvil pod točícím se obrem vás jistě ohromí. Na jedné z našich fotek se můžete rozhlédnout také uvnitř tubusu u základny jedné z větrných elektráren.

 • 27. červenec 2016

  Ústecký kraj - Jeden kraj – tři různé zoo. Tak to je název kampaně, kterou 2. července spustily severočeské zoologické zahrady Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín. Hlavní myšlenkou kampaně je nabídnout návštěvníkům zvýhodněnou vstupenku do všech tří zoo a navíc možnost vyhrát vyhlídkový let, pokud se jim podaří navštívit všechny 3 zahrady do 31. října 2016.

E-komiks

0208kafe

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.