Zprávy z Mostu

Začíná další invaze afrického horkého vzduchu

Reklama

Most -  Před námi je možná (snad ano) vrchol léta a tím i zároveň hlavních školních prázdnin – po většině Evropy se znovu rozlije horký vzduch mající původ v Africe.

Čekají nás horké dny. Foto: Rodrigo Favera / Creative Commons

Vedro se v nejbližších dnech (zejména v druhé polovině týdne) alespoň částečně očekává v Portugalsku, ve Španělsku, ve Francii, v Itálii, ve Švýcarsku, v Německu, v Lucembursku, v Chorvatsku, na Slovensku, v Polsku, v Srbsku, v Rumunsku nebo také v Maďarsku – ve všech případech by maxima měla dosahovat 34 až 40°C, v ojedinělých případech dokonce i o krapet více. Nepříjemně však samozřejmě bude také na Mostecku.

V úterý 4. srpna by u našich německých sousedů měla být k vidění brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojená nepříliš výrazná fronta, která by Němcům (a Dánům) mohla dopřát nějakou tu bouřku. Mostecko by mělo být na suchu – už od rána by mělo převládat slunečné počasí v podobě jasné až polojasné oblohy. Nějaká přeháňka či bouřka by se teoreticky mohla zjevit v pozdních večerních hodinách, o nic významného by nicméně jít nemělo. Úterní nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 33°C, na Meziboří kolem 31°C, ty nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve středu 5. srpna by k žádné velké změně dojít nemělo – znovu to vypadá na kombinaci žluté a modré v podání skoro jasné až polojasné, pouze dočasně až oblačné, oblohy. Co se srážek týče, nebudeme-li počítat případné přeháňky a bouřky v nočním čase, tak se zdají být nulové. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 31°C, na Meziboří kolem 28°C, nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve čtvrtek s velkou pravděpodobností odstartuje dekáda nanejvýš úmorných dnů – předposlední den pracovního týdne by měl nabídnout nejvyšší odpolední teploty okolo 35°C, na Meziboří okolo 32°C, nejnižší ranní by se pak měly motat kolem 17°C, na Meziboří kolem 15°C. Potřeba by měly být především sluneční brýle a opalovací krémy.

Ještě hůře by mohlo být v pátek, kdy by se maxima mohla pohybovat až okolo 38°C, na Meziboří okolo 35°C. O následném víkendu zřejmě ještě vlna veder neskončí, záležet však bude na práci předpokládané studené fronty. Bude-li stát za nic, počítejte nadále s teplotami vysoko přes 30°C, a to i v úvodu dalšího týdne.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 01. říjen 2016

  Litvínov - Hlídka městské policie vyjela k poplachu v objektu, kde zastihli matku majitele. Žena neuměla zrušit alarm a nemohla se ani dovolat synovi. Podle velitele litvínovských strážníků Zdeňka Urbana při kontrole objektu strážníci zjistili, že došlo k havárii vody.

 • 01. říjen 2016

  Litvínov - Na odbor sociálních věcí přišel starší muž, který si zabouchl dveře bytu a klíče má uvnitř. Nevěděl, co má dělat, a tak přišel požádat o pomoc.

 • 01. říjen 2016

  Litvínov - Nedaleko jedné litvínovské prodejny v Lomské ulici našla náhodná chodkyně sportovní kabelu plnou podezřelého materiálu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o kabely a další elektromateriál zřejmě pocházející z trestné činnosti.

Sport

 • 01. říjen 2016

  Ústecký kraj - Poslední závod sezony 2016 podniku Triola Cup se jede v sobotu 1. října. Jezdci tak v letošním roce naposledy prověří své schopnosti na tradiční trati z města Chomutov do obce Blatno. Čeká je 13 zatáček, 163metrové převýšení a dráha o délce 2,7 kilometru.

 • 30. 09 2016

  Litvínov - Litvínov si připisuje druhé tříbodové vítezství v sezóně, poté co v pátek v podvečer vyhrál nad týmem HC Vítkovice Ridera 2:0. O výsledku dnešního zápasu rozhodla druhá třetina, ve které Litvínov vstřelil dvě branky, které také byly klíčové.

 • 29. 09 2016

  Mostecko - Závěrečný podnik letošního motokárového Mistrovství ČR nemohl pro mostecký HKC Racing Team skončit lépe. Na okruhu ve Vysokém Mýtě se odehrálo finále plné napětí a zvratů a jeho výsledkem je jedno jisté mistrovské místo Romana Staňka, dosud oficiálně nepotvrzené zlato Dana Skočdopole a celkový bronz Matveje Sonkina.

Co se chystá

 • 01. říjen 2016

  Chomutov – V sobotu 1. října oslaví v chomutovském zooparku Den zvířat. V rámci něj budou pokřtěna i pandí dvojčata. Pro děti bude připraven bohatý program včetně pohádek a písniček.

 • 30. 09 2016

  Most - Letošní již 3. farmářská slavnost, tentokrát na téma JABLEČNÉ HODY spojená s prodejem a ochutnávkou regionálních potravin se uskuteční již zítra, tedy v sobotu 1. října od 8.00 do 12.00 hodin na 1. náměstí v Mostě.

 • 30. 09 2016

  Most - Do ulic Mostu vyrazí v úterý 4. října takzvaní sčítači dopravy v reflexních vestách. Zaměří se především na výpadovky a vjezdy z města. Informuje o tom mluvčí města Alena Sedláčková s tím, že město zpracovává strategický dokument týkající se udržitelné městské mobility. Klade si za cíl účinněji řešit problémy související s dopravou ve městě a vytvořit příznivé podmínky pro místní obyvatele.

 • 26. 09 2016

  Osek - Nevíte kam v sobotu 1. října? Přijďte se podívat na nádraží Osek město do železniční expozice. Od 10 do 15 hodin se tam koná ukončení sezony této výstavy.

 • 24. 09 2016

  Praha – Sraz chovatelů psů typu bull a jejich zvířat se koná v sobotu 1. října od 12 do 17 hodin na Výstavišti Holešovice u Křižíkovy fontány v Praze 7.

Tipy na výlet

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.