Zprávy z Mostu

Začíná další invaze afrického horkého vzduchu

Reklama

Most -  Před námi je možná (snad ano) vrchol léta a tím i zároveň hlavních školních prázdnin – po většině Evropy se znovu rozlije horký vzduch mající původ v Africe.

Čekají nás horké dny. Foto: Rodrigo Favera / Creative Commons

Vedro se v nejbližších dnech (zejména v druhé polovině týdne) alespoň částečně očekává v Portugalsku, ve Španělsku, ve Francii, v Itálii, ve Švýcarsku, v Německu, v Lucembursku, v Chorvatsku, na Slovensku, v Polsku, v Srbsku, v Rumunsku nebo také v Maďarsku – ve všech případech by maxima měla dosahovat 34 až 40°C, v ojedinělých případech dokonce i o krapet více. Nepříjemně však samozřejmě bude také na Mostecku.

V úterý 4. srpna by u našich německých sousedů měla být k vidění brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojená nepříliš výrazná fronta, která by Němcům (a Dánům) mohla dopřát nějakou tu bouřku. Mostecko by mělo být na suchu – už od rána by mělo převládat slunečné počasí v podobě jasné až polojasné oblohy. Nějaká přeháňka či bouřka by se teoreticky mohla zjevit v pozdních večerních hodinách, o nic významného by nicméně jít nemělo. Úterní nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 33°C, na Meziboří kolem 31°C, ty nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve středu 5. srpna by k žádné velké změně dojít nemělo – znovu to vypadá na kombinaci žluté a modré v podání skoro jasné až polojasné, pouze dočasně až oblačné, oblohy. Co se srážek týče, nebudeme-li počítat případné přeháňky a bouřky v nočním čase, tak se zdají být nulové. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 31°C, na Meziboří kolem 28°C, nejnižší ranní kolem 16°C, na Meziboří kolem 14°C.

Ve čtvrtek s velkou pravděpodobností odstartuje dekáda nanejvýš úmorných dnů – předposlední den pracovního týdne by měl nabídnout nejvyšší odpolední teploty okolo 35°C, na Meziboří okolo 32°C, nejnižší ranní by se pak měly motat kolem 17°C, na Meziboří kolem 15°C. Potřeba by měly být především sluneční brýle a opalovací krémy.

Ještě hůře by mohlo být v pátek, kdy by se maxima mohla pohybovat až okolo 38°C, na Meziboří okolo 35°C. O následném víkendu zřejmě ještě vlna veder neskončí, záležet však bude na práci předpokládané studené fronty. Bude-li stát za nic, počítejte nadále s teplotami vysoko přes 30°C, a to i v úvodu dalšího týdne.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. červenec 2016

  Bílina - Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice zahájil ve čtvrtek v Bílině hejtman Ústeckého kraje a současně starosta města Oldřich Bubeníček spolu s prezidentem mezinárodní sportovní federace ICSF (International Casting Sport Federation Kurtem Klametem a vedoucími představiteli příslušných institucí i zástupci sponzorů. Soutěžní klání hostí Bílina až do soboty. Informuje o tom Marie Logrová z oddělení mediálníkomunikace Ústeckého kraje.

 • 21. červenec 2016

  ​Litvínov -  V úterý 19. července provedli ústečtí celníci v prostorách specializované firmy v Litvínově likvidaci padělků zboží, které odhalili na konci března při důkladné kontrole kontejnerové zásilky z Číny.

 • 21. červenec 2016

  Praha – Ve druhém čtvrtletí roku 2016 společnost Unipetrol dosáhla provozního zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (EBITDA LIFO) v hodnotě 4,58 miliardy korun a čistého zisku 3,1 miliardy korun.

Sport

 • 23. červenec 2016

  Louny – Japonský závodní cyklistický tým, který zastupuje jednoho z předních výrobců dílů pro automobilový průmysl a společnost provozující jednu z továren také v Lounech – Aisan Industry – přijel na soustředění do Česka. Nedlouho po svém příletu se seznámili závodníci Aisan Racing team s městem Louny a potkali se s jeho vedením. Po aklimatizaci začnou trénovat, v pondělí vyjedou společně s místními cyklisty.

 • 22. červenec 2016

  Litvínov - Litvínovským hokejistům začíná od pondělí 25. července po krátkých dovolených příprava na novou sezónu, a to přímo na ledě Zimního stadiónu Ivana Hlinky. Na třicet hráčů (plus brankáři) bude hned od pondělí rozděleno do dvou skupin.

 • 21. červenec 2016

  Mostecko/Maďarsko - Dvouměsíční přestávku v soutěžích stolního hokeje přerušil pětici hráčů BHC Most billiard-hockeyový turnaj v maďarském Újszászi. Turnaj Hungarian Open byl sice zařazen i do WTHA Tour jako nižší kategorie Challenger, především ale šlo o představení šprtce v rámci větší akce, jíž byl 21.ročník Hungarian Open ve Vietnamském badmintonu, známém také jako Shuttlecock či Jianzi.

Co se chystá

 • 20. červenec 2016

  Doksy - Už tuto sobotu se otevřou brány druhé zastávky ze seriálu festivalů Rozmarné léto! V nádherném prostředí Máchova jezera na pláži Klůček na vás čeká skvělý hudební program pro celou rodinu.

 • 19. červenec 2016

  Osek - Nenechte si ujít každoroční oseckou pouť, která patří mezi ty největší v Ústeckém kraji. Město Osek opět celé ožije Oseckými slavnostmi. Ve dnech 20. a 21. srpna tu čeká zábava pro celou rodinu, kde si jistě každý najde to své.

 • 18. červenec 2016

  Bílina - Pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje a starosty města Bílina Oldřicha Bubeníčka proběhne od čtvrtka 21. do neděle 24. července na stadionu Kyselka v Bílině Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice.

 • 18. červenec 2016

  Litvínov - V srpnu se bude v městské knihovně Litvínov konat výstava psích modelů s vtipnými cedulky... "Přijďte na poslední akci zdarma, kterou pořádají kampaně na pomoc psům. Jedná se o focení zdarma vašich čtyřnohých mazlíčků - pejsků ve vtipném provedení. Focení se koná 19. července od 18.00 hodin u Hamerské cyklostezky - sraz je na parkovišti v ulici Havířská," zve na akci organizítorka Niky Lašová.

 • 17. červenec 2016

  Březno u Chomutova - Na letišti v Březně u Chomutova se koná dvoudenní letní tuning sraz. Začíná v sobotu 23. července od 10 hodin, pokračuje do neděle do 12. hodiny.

Tipy na výlet

 • 19. červenec 2016

  Tisá - Turisticky velmi přitažlivá je oblast Labských pískovců. Kdo má rád procházky v přírodě lesem, po písčitých pěšinách, kamenných schodištích, ve stínu skal, ten by se měl určitě zavítat. Pozornost si jistě zaslouží skalní město Tiské stěny.

 • 18. červenec 2016

  Jižní Čechy - Pokud se chystáte na jih Česka, nebo tudy budete projíždět a ocitnete se poblíž obce Lipno nad Vltavou, určitě si nenechte ujít nezapomenutelnou procházku korunami stromů a na jejím konci úžasnou vyhlídku na největší vodní plochu naší země.

 • 14. červenec 2016

  Ústecký kraj - Jeden kraj – tři různé zoo. Tak to je název kampaně, kterou od pátku 22. července spouští severočeské zoologické zahrady Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín.

 • 13. červenec 2016

  Chomutov – V Chomutově se na začátku července veřejnosti otevřelo po jarních průtazích Kamencové jezero. Areál se předtím na konci dubna vrátil po několika letech zpět pod správu města.

 • 06. červenec 2016

  Karlovy Vary/Ústecký kraj - Do Karlových Varů míří tisíce milovníků filmu. Jsou mezi nimi každoročně i Mostečané. Až do soboty 9. července potrvá největší filmový svátek, a to 51. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v prostředí lázeňského města. Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou. Ten nejlepší je na slavnostním zakončení festivalu odměněn hlavní cenou festivalu - Křišťálovým glóbem.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.