Středa 19. prosinec 2018
Svátek má Ester

Mostecko – Na silnicích Mostecka vloni ubylo lehce i těžce zraněných, naopak se zdvojnásobil počet usmrcených osob. „Zmaření lidských životů bylo naprosto zbytečné,“ říká Stanislav Pfeifer, vedoucí dopravního inspektorátu mostecké policie.

Se statistikami za loňský rok seznámila policie novináře v minulém týdnu. Vyplývá z nich, že na území okresu Most se policisté zabývali 1209 nehodami. To je o 63 havárií více než v roce 2016. Čtyři lidé byli těžce zranění (v roce 2016 pět lidí) a 160 jich utrpělo lehká zranění (188 v roce 2016). Naopak stoupl počet obětí. Na silnicích Mostecka vloni zemřeli čtyři lidé. O rok dříve to byli dva. Vedoucí dopravního inspektorátu uvedl, že zmaření lidských životů na našich silnicích bylo naprosto zbytečné: „Kdyby přizpůsobili své chování silničnímu provozu, k fatálním následkům by nedošlo.“

Mezi hlavní příčiny dopravních nehod vloni patřil nesprávný způsob jízdy, a to v 728 případech. Nepřiměřená rychlost je na druhém místě, ta mohla za 165 havárií.

Policisté se budou snažit dosáhnout letos příznivějších čísel. „Vytváříme cílená dopravní opatření a bezpečnostní akce,“ sdělil Stanislav Pfeifer.

Policisté pochválili zlepšující se stav silnic i novější vozový park řidičů. To vše se projevuje na bezpečnosti v dopravě. S novějšími vozy ale také roste škoda vznikající při haváriích. Ta vloni na Mostecku dosáhla skoro 44 milionů korun.

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací