Úterý 28. leden 2020
Svátek má Otýlie
Archivováno

Most - Sympatický, příjemný, milý, galantní, charizmatický, pěkný, to je stříbrný finalista soutěže Muž roku, Tomáš Martinka, rodák z Mostu. Na dnešek se po finálovém večeru poprvé pořádně vyspal a udělal si čas na rozhovor s námi.

 

Stříbrný finalista Muže roku Tomáš Martinka. Foto: Jan Vraný

Do redakce se dostavil včas, se svým typickým milým úsměvem mi předal krásnou květinu, přátelsky přijal moji nabídku tykání, vždyť se vidíme již poněkolikáté a určitě ne naposledy a v uvolněné atmosféře jsme si povídali o finálovém večeru a o tom, co teď Tomáše čeká.

Tomáši, jaké byly tvoje pocity, když při vyhlášení druhého místa Muže roku zaznělo tvé jméno?

Čekal jsem, že tato otázka zazní. Co jsem cítil? Překvapení. Nejdříve bylo vyhlášeno třetí místo, kde se umístil Jan Vurm. To mě potěšilo, pogratuloval jsem Honzovi potřesením rukou. Potom vyhlašovali druhé místo a zaznělo mé jméno. Zaplavila mě vlna pocitů, od překvapení, štěstí, určité úlevy, hlavou mi prolétla celá příprava a rychlá myšlenka na to, co po soutěži nastane. Z mého umístění na druhém místě Muž roku – Mister Global Czech Republik mám velkou radost. A velmi mě potěšilo také ocenění Muž roku od portálu www.zena-in.cz.

Jak dlouho ses na soutěž připravoval?

Připravoval jsem se od prvního castingu, ale permanentně poslední tři měsíce.

Co ti doposud přinesla účast v soutěži?

Spoustu nových přátel, pár nových kontaktů, kterých si vážím a hlavně jsem zjistil, že mám velkou podporu svých rodičů. Byla opravdu neuvěřitelná, jak od rodiny, tak od přátel a za to jim všem moc děkuji. A musím říci, že mě těší i podpora Vašich zpravodajských e-deníků .

V kolik ses dostal po finálovém večeru do postele?

Na pokoj jsem přišel ve 4.15 hodin a ve 4.30 hodin jsem usnul. Přeci jen únava vykonala své a hlavně ta psychická. Ale pořádně jsem se vyspal až na dnešek.

Co tě čeká teď?

Teď jsem tady u vás a vedu s vámi rozhovor, v dalších dnech bude následovat běžný režim, dál budu chodit do práce, dále mám sjednané nějaké zakázky na focení, s kluky ze soutěže chystáme after party. Musím se věnovat také svému vzhledu, budu navštěvovat fitness, cvičební program pro lepší držení těla, mám sjednané také zkrášlující procedury v kosmetickém salonu, hlavně kvůli mému akné.

Vítězství v soutěži ti přineslo účast v zahraniční soutěži, v jaké?

Vyhrál jsem účast v mezinárodní soutěži v Thajsku v Bangkoku, kde budu reprezentovat Českou republiku. Poletím někdy v roce 2016, čekají mě tam tři týdny, přesný termín kdy odlétám, ještě nevím.

Očekáváš další pracovní a modelingové příležitosti?

Ano, popravdě s tím jsem do soutěže šel, abych se zviditelnil, kvůli kontaktům, kvůli zakázkám, očekávám tedy, že nějaké přijdou a těším se na ně.

Řekneš nám nějakou pikantní příhodu nebo zvláštní zážitek z finálového večera?

Zážitků tam bylo spousta, zážitky probíhaly celou soutěž, vzpomínám na to moc rád, bylo toho mnoho, i když jsme spolu s finalisty nebyli každý den, také mám spoustu zážitků i z našeho společného soustředění. Ale pikantní zážitek, kterým se také pokaždé bavím, je okamžik, kdy se kluci připravují do spodního prádla a tzv. pumpují, aby potom vypadali v trenkách lépe. To jsme se vždycky na sebe s Janem Vurmem podívali a rozesmáli se. My dva jsme byli jediní, kdo „nepumpoval". Tak to mě vždycky pobaví.

Když mluvíš o trenkách, převážnou část večera jste byli hlavně v trenkách, Vzhledem k tomu, že večer trval dvě a půl hodiny, napadá mě myšlenka, jestli vám nebyla zima.

Popravdě o generálku a jak jsme se na večer připravovali, tak ano zima byla, mně osobně ano. Ještě nám tam pustili klimatizaci a byli jsme naboso, tak mně zima byla.

VIDEOROZHOVOR S TOMÁŠEM MARTINKOU:

 

 

 

Jak dlouho jste se na finálový večer připravovali?

Nacvičovali jsme už den předem, přijeli jsme 20. srpna, kromě nácviku choreografie, jsme řešili také fitting oblečení, což také zabralo dost času.
Dodržoval jsi dietní režim před soutěží a pozřel jsi vůbec něco den před finále nebo v samotný finálový den?
Tak slovo dieta je pro mě cizí slovo, které neznám. Co jsem jedl den před soutěží, vím velmi přesně, protože v restauraci jsem dostal chuť na svíčkovou, kterou jsem snědl se čtyřmi knedlíky a ve finálový den jsem si to zopakoval, ale přeci jen jsem si řekl, že bych se neměl cpát, tak jsem si dal knedlíky jen tři.

S každým ze soutěžících při finále dělala krátký rozhovor některá se známých osobností. S tebou hovořila Kateřina Macháčková. Byla vám osobnost přiřazena nebo jste měli možnost výběru?

Neměli jsme tu možnost, osobnost nám byla přidělena a viděli jsme ji až při finálovém večeru. Věděl jsem předem, kdo to bude, že se mnou rozhovor povede Kateřina Macháčková, známá například ze seriálu Život na zámku, ale vůbec jsem nevěděl, na co se mě bude ptát.

Zaujala tě některá z osobností, se kterou ses potkal v průběhu soutěže nebo ve finále?

Musím říci, že mě zaujali úplně všechny osobnosti, se kterými jsem při soutěži potkal a jsem za to moc rád. Dojem na mě udělal Lumír Olšovský, Daniela Šinkorová nebo Ivana Jirešová. Fotil jsem se také s dvojnicí manželky britského následníka trůnu Heidi Agan, která byla ve finále v porotě.

Měl jsi zajímavou scénku jako volnou disciplínu. Scénka byl tvůj nápad, nebo ji vymyslel někdo jiný?

Dva měsíce před začátkem finálového večera jsem nevěděl, co budu dělat jako volnou disciplínu. Vzhledem k tomu, že mě všude prezentovali jako vodního záchranáře, napadlo mě, proč to nezakomponovat do volné disciplíny. Vymyslel jsem to zčásti, tak ze čtyřiceti procent a dotáhli jsme to do konce s Nicol Rennerovou, moji kamarádkou a tanečnicí. Ta byla také moji taneční partnerkou ve volné disciplíně. Byla skvělá.

Tomáši, vzhledem k tomu, že jste byli oblečeni většinu času v trenkách, nebudu se tě ptát na vizážistu, navíc fitting oblečení bylo součástí vaší přípravy, jak jsi řekl, ale máš pěkné vlasy, připravoval ti někdo účes na finálový večer?

Ano, vlasy byli hodně důležité a o ty mé se mi postaral skvělý pánský kadeřník Tomáš Gruber z Mostu. A myslím, že dobře, vlasy mi chválili i pražští profesionální kadeřníci.

Byl na soutěži někdo, kdo s tebou sdílel tvé slavné okamžiky, měl jsi tam s sebou někoho z rodiny nebo přátele?

Ano, byla tam moje mamča se svojí dobrou kamarádkou, byl tam můj otec s mojí taneční partnerkou a její kamarádkou, byla tam člověk, který mi hodně pomohl, Michal Podymák se svojí přítelkyní a také tam byl můj nejlepší kamarád Jirka Mooz se svojí manželkou Helenou. Ti všichni mi fandili a také mě báječně podporovali celý večer a byli úžasní. Otec tam byl se mnou už od půl deváté od rána, přivezl s sebou moji taneční partnerku, která musela být přítomna už na generální zkoušce, takže si to tam celé odtrpěl.

Jak potom otec prožíval tvé umístění?

Táta to hodně prožívá, on pokaždé když se vidíme a mluvíme o soutěži, tak má v očích slzy, vím, že je na mě pyšný. Je to úžasné.

A maminka, ta určitě také, že?

No mamča také, to je jasné. Já jsem poskytoval rozhovor pro určitá média přímo po finále, a kameraman stál přede mnou a trošku nalevo stála pod podiem mamča se strejdou a tetou a v tu chvíli, když jsem ji zahlédl, tak po pravdě, držel jsem slzy. Kameraman se mě zeptal, co udělám, až vypne kameru. Odpověděl jsem, že půjdu obejmout svoji mamču, která stojí pod podiem, což jsem také hned udělal. No a kameraman kameru nevypnul a všechno natočil.

Přinesla ti účast v této soutěži nové přátelství s některým z tvých soupeřů?

Jsme super parta, každému se líbí, jak spolu vycházíme, jakým způsobem vystupujeme, jak se k sobě vzájemně chováme a pomáháme si. Ale asi nejvíce jsem se skamarádil s Filipem Brejškou, Davidem Švábem a Janem Vurmem. Jsou to opravdoví, upřímní kamarádi, které mám rád a se kterými se budu stýkat dál. Ale rád se uvidím vždycky i se všemi finalisty.

VIDEOZÁZNAM Z FINÁLOVÉ SOUTĚŽE: 

 

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací