23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Mostecko - Loupěž a krádež mají na svědomí dva mladíci, jeden nezletilý a druhý mladistvý. Nezletilec potrestání vzhkedem ke svému věku uteče, případ byl odložen.

 Kriminalisté nyní zjistili, kdo stojí za dvěma skutky, loupeží a krádeží na osobě, z přelomu května a června. V souvislosti s tím už padlo obvinění. První čin policisté přijali předposlední květnový den.

Tehdy ještě neznámý pachatel si u bývalého mosteckého autobusového nádraží vyhlédl svoji oběť. Po poškozeném mladíkovi měl nejprve chtít cigaretu. Když zjistil, že žádnou nemá, měl se dát do prohledávání jeho kapes. Spokojil se s peněženkou, ze které měl ukrást čipovou kartu na MHD, a pak odešel. Poškozený se nebránil, k žádnému násilí v tomto případě nedošlo.

Obdobný skutek se odehrál o dva dny později v Moskevské ulici v Mostě. Policistům bylo oznámeno, že dva neznámí pachatelé měli přepadnout nezletilého chlapce. Po hochovi nejprve chtěli sirky. Potom ho měli přitlačit ke stěně domu a začít šacovat. Lupem byl mobil v hodnotě tří tisíc korun. Také měly padnout nějaké výhrůžky.

"Po intenzivním šetření policistů v těchto dnech na služebně skončili dva mladíci; jeden je ještě nezletilý a druhý mladistvý. Mladistvý má mít na svědomí oba činy, nezletilec se měl podílet na skutku z prvního června. Starší z dvojice si od policejního komisaře převzal sdělení obvinění ze dvou provinění, loupež a krádež na osobě. Jednání nezletilce bude vzhledem k věku odloženo. Odcizený mobil se již kriminalistům zajistit nepodařilo, ten údajně mladíci prodali za pět stovek a peníze utratili pro svoji potřebu," podotkla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že vyšetřování případu stále probíhá.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.