Zprávy z Mostu

Loupež a krádež mají na krku dva chlapci

Reklama

Mostecko - Loupěž a krádež mají na svědomí dva mladíci, jeden nezletilý a druhý mladistvý. Nezletilec potrestání vzhkedem ke svému věku uteče, případ byl odložen.

 Kriminalisté nyní zjistili, kdo stojí za dvěma skutky, loupeží a krádeží na osobě, z přelomu května a června. V souvislosti s tím už padlo obvinění. První čin policisté přijali předposlední květnový den.

Tehdy ještě neznámý pachatel si u bývalého mosteckého autobusového nádraží vyhlédl svoji oběť. Po poškozeném mladíkovi měl nejprve chtít cigaretu. Když zjistil, že žádnou nemá, měl se dát do prohledávání jeho kapes. Spokojil se s peněženkou, ze které měl ukrást čipovou kartu na MHD, a pak odešel. Poškozený se nebránil, k žádnému násilí v tomto případě nedošlo.

Obdobný skutek se odehrál o dva dny později v Moskevské ulici v Mostě. Policistům bylo oznámeno, že dva neznámí pachatelé měli přepadnout nezletilého chlapce. Po hochovi nejprve chtěli sirky. Potom ho měli přitlačit ke stěně domu a začít šacovat. Lupem byl mobil v hodnotě tří tisíc korun. Také měly padnout nějaké výhrůžky.

"Po intenzivním šetření policistů v těchto dnech na služebně skončili dva mladíci; jeden je ještě nezletilý a druhý mladistvý. Mladistvý má mít na svědomí oba činy, nezletilec se měl podílet na skutku z prvního června. Starší z dvojice si od policejního komisaře převzal sdělení obvinění ze dvou provinění, loupež a krádež na osobě. Jednání nezletilce bude vzhledem k věku odloženo. Odcizený mobil se již kriminalistům zajistit nepodařilo, ten údajně mladíci prodali za pět stovek a peníze utratili pro svoji potřebu," podotkla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že vyšetřování případu stále probíhá.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.