Pátek 26. duben 2019
Svátek má Oto
Archivováno

Meziboří – S novým vedením, doplněným pedagogickým sborem, v hezčích prostorách. Tak začal školní rok pro 78 studentů mezibořské střední školy Educhem. Ta je akciovou společností a od 1. července má nového majitele, společného se Soukromou střední školou pro marketing a ekonomiku podnikání v Mostě.

Robert Reichel, někdejší absolvent školy, se podepisuje studentům Educhemu na začátku školního roku. Foto: Oldřich Hájek

Pro studenty a studentky začala škola v úterý netradičně, slavnostním přivítáním na mezibořské radnici. Překvapením pro mladé byla přítomnost olympijského vítěze v ledním hokeji Roberta Reichela, dřívějšího absolventa této školy. Studentům se podepsal do jejich poznámkových bločků. Byli mezi nimi i někteří jeho hokejoví svěřenci, které nyní v Litvínově trénuje.

„Chtěl bych, aby slovo změna probíhalo celým následujícím školním rokem. Změn bude spousta a věříme, že stoprocentně k lepšímu,“ řekl Pavel Prošek, statutární ředitel Střední školy Educhem. Ve škole jsou nová sociální zařízení, je vymalováno, nové jsou odpočinkové kouty, ve škole je přístupná bezdrátová internetová síť. Od úterý funguje kantýna, Educhem má nový web, komunikuje na Facebooku. „Mnoho věcí se povedlo za poslední dva měsíce, mnoho jich bude zapotřebí dotáhnout v průběhu školního roku,“ naznačuje Pavel Prošek, že se změnami se bude opravdu pokračovat dál a že nové vedení vyslyšelo mnohé připomínky studentů, které vznesli v závěru předešlého školního roku.

„Přejeme si, aby studenti chodili do školy rádi, aby vnímali kvalitní změnu pedagogického sboru. Ta by měla být přínosem k tomu, aby Educhem dostal zpět jméno, které kdysi dávno měl. Pamatuji si dobu, kdy Educhem byl slavný, kdy odtud odcházeli absolventi, kteří na trhu práce opravdu něco znamenali,“ uvedla ředitelka školy Renata Koulová s tím, že by byla ráda, kdyby škola nyní začala produkovat stejně kvalitní žáky.

Potěšení nad tím, že škola funguje dál, vyjádřil před studenty také starosta Meziboří Petr Červenka. „Velkou radost mi udělalo vedení, které pokračuje v možnosti studia v této škole,“ řekl. Promluvil i ke shromážděným studentům. „Chtěl bych vás požádat, abyste se v našem městě chovali tak, jak byste se chovat měli a že si budete vážit toho, čeho naše město docílilo. Věřím, že se takto chovat budete,“ prohlásil starosta města. Pětitisícové Meziboří je dlouhodobě městem s nejnižší kriminalitou mezi městy na Mostecku, a je také všeobecně považováno za nejčistější a nejklidnější.

Na škole lze studovat obory aplikovaná chemie, mechanik elektrotechnik, informační technologie a elektromechanik. Nabídka se bude rozšiřovat.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací