Zprávy z Mostu

Obrnice chtějí získat pozemek, který slouží dlouhodobě veřejnosti

Reklama

Obrnice - Obrnice se už od roku 2007 snaží získat do svého vlastnictví pozemek, které obec dlouhodobě využívá při pořádání společenských akcí pro veřejnost. Plochu navíc udržuje.

Na pozemku bylo dříve fotbalové hřiště Tělovýchovné jednoty Sokol Obrnice. Současné TJ Sokol se ale nepodařillo doložit, že je nástupnickou organizací, lokalita tedy zůstala v evidenci jako pozemek neznámého vlastníka. „Ze závěru rozsáhlého zkoumání Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyplývá, že pozemek osvědčuje vlastnictví státu. V letošním roce byly proto parcely zapsány do katastru nemovitostí jako majetek České republiky," uvedla obrnická starostka Drahomíra Miklošová.

Po zjištění vlastníka obec požádala ÚZSVM o možnost odkoupení pozemku. „Uvědomujeme si, že úřad je povinnen prodávat pozemky ve výběrovém řízení, přihlásili se už tři zájemci. V tomto případě jsme ale přesvědčeni, že je ve veřejném zájmu, aby pozemek vlastnila obec. Žádáme proto o přímý prodej, zúčastnit se jakékoli formy výběrového řízení je pro obec velmi problematické," vysvětlila starostka.

Pozemek tvoří tři parcely o celkové výměře 1,6 hektaru. Při průměrné ceně pozemků vyjmutých z bytové výstavby v Obrnicích, která činí 60 korun za metr čtvereční, by tak obec zaplatila necelý milion korun.

Starostka upozornila, že obec zatravněný pozemek udržuje vlastními zaměstnanci a technikou, pořádá zde sportovní a kulturní akce. Oslavy Dne dětí či tradiční Obrnické slavnosti navštěvuje každým rokem 600 až 700 obyvatel a návštěvníků. Pozemek využívají ke svým aktivitám i místní neziskové organizace: TJ Sokol k fotbalovému tréninku dětí a mládeže a pořádání turnajů, členové sboru doprovolných hasičů k nácviku připravenosti na zásahy a také jako základnu pro trénink dětí a mládeže v hasičských dovednostech, kynologický klub k výcviku psů.

V územním plánu obce je pozemek definován jako plocha s převahou nízké zeleně, na níž je vyloučena bytová výstavba i zázemí pro podnikání. Návrh 1. změny územního plánu, o němž budou hlasovat zastupitelé, upřesňuje využití plochy jako veřejné prostranství s prvky zeleně, tedy výhradně pro aktivity určené široké veřejnosti.

„Dalším důvodem, proč máme o pozenek eminentní zájem, je jeho poloha a rovinatost. Obec nemá žádnou jinou srovnatelnou plochu k pořádání významných aktivit. Obrnice se totiž rozkládají z větší části na svahovitém terénu," doplnila Miklošová.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.