Úterý 4. srpen 2020
Svátek má Dominik
Archivováno

Most -Kolem tlakové výše nad Britskými ostrovy a tlakové níže nad severní Evropou proudil v minulých dnech do Mostu chladnější vzduch od severozápadu - odpolední teploty zůstaly pod 15°C. Na samém vrcholu Krušných hor dokonce zasněžilo - první předzvěst nadcházející zimy. Bude však lépe, zmíněná tlaková výše totiž bude postupovat dále k východu a po své zadní straně k nám později pošle teplejší vzduch od jihovýchodu. Žádný nástup déletrvající periody chladu nás tedy rozhodně nečeká.

Pohled na Meziboří ve směru od mosteckého jezera. Foto: Oldřich Hájek

Ve čtvrtek 10. září to vypadá na o krapet teplejší východní proudění, ve kterém bychom se měli dočkat nejvyšších odpoledních teplot okolo 17 až 19°C. Nejnižší ranní teploty by se pak měly pohybovat kolem 8 až 6°C. Obloha by měla být povětšinou polojasná, přechodně až oblačná, na déšť to ale stejně jako ve středu nevypadá. 

V pátek 11. září už by měla být cirkulace vzduchu stočená k jihovýchodu až k jihu - nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 19 až 21°C, ty nejnižší ranní kolem 9 až 7°C. Obloha by měla být převážně polojasná, dočasně až oblačná, ani tentokrát by ale na srážky dojít nemělo. 

V sobotu 12. září by se počasí mělo vydařit - první víkendový den by měl být po celou dobu své existence slunečný a suchý. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat okolo 22 až 24°C, nejnižší ranní kolem 10 až 8°C. A pokud by nedošlo k žádné změně, tak by i neděle byla slunná a hlavně teplá - přes den letních 24 až 26°C. Že by víkend patřil babímu létu?

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací