Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra
Archivováno

Obrnice - Obrnice by mohly mít šanci získat peníze z připravovaného programu ministerstva průmyslu a obchodu, jehož cílem je umožnit městům a obcím výkup nevyužívaných průmyslových či zemědělských areálů (takzvaných brownfieldů) od soukromých vlastníků.

Ilustrační snímek z Obrnic. Foto: Jan Vraný

„V našem případě jsou to dva areály. Bývalý kravín v Českých Zlatníkách a pozemky a stavby v obrnické Nádražní ulici. Jsou zdevastované a jejich revitalizace bude finančně velmi náročná. Pokud se podaří dotaci získat, máme šanci využít je v souladu s územním plánem. Bez příspěvku to ale nedokážeme, v rozpočtu tolik peněz pochopitelně nemáme," uvedla obrnická starostka Drahomíra Miklošová.

Vykoupení a regenerace dvou objektů v Českých Zlatníkách, dříve sloužících k ustájení skotu, a sila na pozemku o celkové rozloze 1,6 hektaru, by si vyžádalo 10,75 milionu korun. „Chceme tyto pozemky využít jako nástupní plochu do přírodního areálu vrchu Zlatník, kde bychom vybudovali i informační středisko. Záměrem je podpořit cestovní ruch a rozvoj turistiky. V těsné blízkosti navíc vede využívaná cyklostezka," vysvětlila starostka.

Nákup pozemků o celkové výměře 1,029 hektaru v Nádražní ulici, jejichž vlastníkem je akciová společnost Vellerin, už schválili obrničtí zastupitelé. Obec za ně zaplatí 100 tisíc korun. Firma má zase zájem o pozemky obce o celkové výměře přes dva hektary. Získá je za stejnou cenu, za kterou prodá pozemky obci. Transakcí obec získá prostory pro zázemí firmy Technické služby Obrnice, kterou chce v brzké době založit.

„Případný příspěvek ministerstva průmyslu a obchodu by nám velmi pomohl. Revitalizace prostoru Nádražní ulice totiž vychází podle cen v místě obvyklých a na základě znaleckých posudků na 7,45 milionu korun," upřesnila Miklošová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací