Úterý 28. březen 2023
Svátek má Soňa
Archivováno

Most - Fanouškům obrazu v úžasném rozlišení 4K přinášíme další lahůdku, a tou je jezero Most zachycené naší speciální kamerou pro tento záznam. Na vysvětlenou: Jde zatím o výpočetně a technicky náročnou disciplínu, které se zatím nevěnuje žádný jiný český zpravodajský server.

Videa ve 4K nebo také Ultra HD rozlišení mají 3 840 x 2 160 obrazových bodů.  4K je přitom nově vznikající standard pro rozlišení obrazu v digitálním filmu a počítačové grafice. E-mostecko.cz, jakožto nositel nejmodernějších trendů, pořizuje své první záznamy právě touto technologií.

Myslíte, že je pro vás nevyžitelná? Pro drtivou většinu čtenářů zatím ano. Z našich statistik však víme, že telefony, monitory a televize s rozlišením vyšším než vcelku již běžné Full HD používá něco málo přes sto Mostečanů pro sledování našeho zpravodajství. Právě ti si mohou vychutnat záběry, na kterých jako by ožila fotografie. Ostatní nemusí zoufat, server youtube.com jim vide naservíruje v nejvyšší možné kvalitě dostupné pro jejich zobrazovací zařízení a rychlost internetu.

Okolí jezera Most.

Většina současných televizorů má rozlišení Full HD, tj. 1920 x 1080 bodů, což je 2,07 milionu bodů. 4K televizory mají fyzické rozlišení už 3840 x 2160 bodů, což je 8,3 milionů, tedy čtyřnásobek. S podobným růstem rozlišní se už delší dobu setkáváme u mobilů a tabletů. Ceny televizí s ultrajemným displejem začínají být na snesitelných úrovních a startují někde kolem 13 tisíc korun, záleží na velikosti úhlopříčky.

 

 

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist