24. února 2017 Svátek má Matěj

Obrnice - Vybrané firmy zahájily v Obrnicích v polovině června práce na stavebních úpravách čtyřpokojového bytu v panelovém domě v sídlišti Nová výstavba a v objektu, v němž dříve sídlila místní knihovna.

V upraveném bytě vznikne zázemí pro terénní sociální pracovníky, přestěhují se z provizorních prostor v kulturním domě. Zároveň budou v přímém kontaktu se svými klienty, kteří žijí v sídlišti. V bývalé knihovně zřídíme rodinné centrum zaměřené na pomoc matkám s dětmi ze sociálně slabých rodin," uvedla obrnická starostka Drahomíra Miklošová.

Práce zahrnují vybudování toalet pro personál i klienty a nové rozvody elektřiny, vody a kanalizace. Obec i v tomto případě získala na investici dotaci EU, celkové náklady dosáhnou 1,319 milionu korun. Financování je zajištěno z dotačního programu ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ve výši sta procent skutečných nákladů. Termín ukončení stavebních prací je 31. červenec.

Vybavení obou přebudovaných prostor nábytkem a dalším potřebným zařízením bude následovat v srpnu. Vyžádá si 351 tisíc korun a i v tomto případě obec náklady uhradí z dotačního programu MPSV. „Se zahájením činnosti terénních pracovníků v nových prostorách i rodinného centra počítáme v polovině září," doplnila starostka.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.