Zprávy z Mostu

Rozlučte se s divadlem, muzikou i filmy. Začínají prázdniny

Reklama

Mostecko – Mostečané a Litvínované, kteří mají rádi knížky, hudbu, filmy i divadlo, budou muset přes prázdniny omezit kulturní život ve městě. Divadelníky čekají týdny volna, na celopodnikovou dovolenou půjdou i zaměstnanci knihovny. Kino čekají opravy. Kdy přesně?

Podle Ivany Bonaventurové z Městského divadla v Mostě čeká divadlo prázdninový provoz. Pokladna bude od 1. července do 14. srpna uzavřená. Poté bude otevřena dva dny 15. a 16. srpna jen mezi osmou a čtrnáctou hodinou. Od 19. srpna potom bude otevřeno od pondělí do pátku vždy od osmi do osmnácti hodin.

Mostecká městská knihovna i Expozice starého Mostu v bývalé Poezii bude pro veřejnost zavřená v termínu 22. července až 4. srpna. „V to období totiž zaměstnanci čerpají celozávodní dovolenou. Výpůjčky se o tuto dobu čtenářům automaticky prodlužují," uvedl Vladimír Vacula z městské knihovny. V běžném provozu bude knihovna od pondělí 5. srpna a Poezie od úterý 6. srpna.

Koncertovat se přes léto nebude ani v mosteckém rokáči. V sobotu tam bude podle majitele klubu Slávy Valvody poslední akce jarní sezóny. „Sejdou se muzikanti, udělaj jamík, základem večera je Krevel + Hardox, Wolfi, Berry, Baxa, Nemáč a Marian. Vstup zadáčo," zve Sláva Valvoda.

Větší část prázdnin bude zavřené kino v litvínovské Citadele. Promítá se pouze od 1. do 14. července. Důvodem přerušení promítání bude rekonstrukce sociálního zařízení u kina.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.